Мережа «ОККО» провела протипожежні навчання на Закарпатті
12.11.2015

Мережа «ОККО» провела протипожежні навчання на Закарпатті

Мережа АЗК «ОККО» ретельно слідкує за дотриманням усіх вимог до протипожежної й техногенної безпеки на своїх заправках і нафтобазах. Тому працівники цих об’єктів регулярно проходять тренінги і тести, як правильно діяти у надзвичайних ситуаціях, а кілька разів на рік організовуються великі навчання з залученням підрозділів Державної служби з надзвичайних ситуацій та з гасінням змодельованої пожежі. 11 листопада такі навчання відбулися у Закарпатській області на нафтобазі «ОККО» в Ужгороді й на одній із ужгородських АЗК (вул. Гагаріна,91).

«Загорання на АЗК може трапитися з різних суб’єктивних причин: куріння, механічна іскра, статичні чи електричні розряди, вторинні вияви блискавки тощо, - розповідає керівник служби охорони праці, техногенної й пожежної безпеки мережі «ОККО» Іван Манько. - Для нас надзвичайно важливо, щоб у таких випадках персонал знав, як правильно діяти, щоб локалізувати джерело небезпеки, не ставлячи під загрозу власне життя й життя клієнтів. Такі навчання, як сьогодні в Ужгороді, є запорукою, що працівники АЗК діятимуть оперативно і злагоджено».

За останні роки подібні навчання відбулися на об’єктах «ОККО» у Вінниці, Львові, Рівному, Івано-Франківську. Окрім того, щомісячно в мережі проводиться аудит з безпеки та умов праці IV ступеня, щоквартально працівники усіх АЗК «ОККО», які виконують роботи підвищеної безпеки, проходять відповідні інструктажі. Для кожного з об’єктів компанії розроблено індивідуальні плани локалізації аварійних ситуацій. Тільки торік на розроблення таких планів, установлення та обслуговування пожежної сигналізації, придбання спецодягу і спецзасобів компанія витратила приблизно 6 мільйонів гривень.

«Навчання довели, що і підготовка працівників, і всі технічні засоби для пожежогасіння виявилися на «ОККО» на належному рівні, - каже старший інспектор Центру забезпечення діяльності управління ДСНС у Закарпатській області Омелян Опіт. – За останні роки я не пригадую настільки масштабних навчань, які б ми проводили спільно з приватним бізнесом. Ефективність таких навчань є високою, бо дозволяє на практиці відпрацювати взаємодію наших аварійно-рятувальних бригад з персоналом промислових об’єктів в екстрених ситуаціях».

Поділитись