На Львівській нафтобазі «ОККО» відбулися масштабні протипожежні навчання
01.04.2016

На Львівській нафтобазі «ОККО» відбулися масштабні протипожежні навчання

29-31 березня на території Львівської нафтобази мережі «ОККО» проходили теоретично-практичні навчання з промислової, техногенної, протипожежної безпеки за участю працівників компанії та представників головних управлінь Держохоронпраці й Державної служби з надзвичайних ситуацій у Львівській області. У рамках навчань відбулося тактично-показове гасіння умовної пожежі за участю понад 70 рятувальників ДСНС та 15 одиниць спеціальної техніки.

Як повідомив керівник служби охорони праці, техногенної й пожежної безпеки мережі «ОККО» Іван Манько, на території Львівської нафтобази постійно чергує пожежна машина і зберігається 1200 літрів піноутворювача, діє добровільна пожежна дружина, усі працівники регулярно проходять внутрішні тренінги. Свої навики вони підтвердили на практиці. Навчання почалися зі змодельованого локального загорання, яке працівники нафтобази ліквідували упродовж 3 хвилин власними силами. Водночас на підприємстві увімкнулася тривожна сирена й була викликана служба 101.

Проте основна частина навчань була зосереджена на гасінні умовної пожежі, що виникла безпосередньо на одному з резервуарів. За легендою тренувань, у ємності, де зберігався бензин, сталося займання з подальшим вибухом і зривом кришки резервуару. Щоб ліквідувати таку пожежу, рятувальники проклали магістральні лінії до аварійного резервуару і в тепловідбивних костюмах подали пінні стволи на його охолодження з подальшою піноатакою. Одночасно відбувалося й охолодження сусідніх резервуарів, щоб не допустити їхнього займання. Керівник навчань, заступник начальника ГУ ДСНС України у Львівській області Валерій Глобенко високо оцінив готовність особового складу до протидії таким техногенним аваріям і злагоджені дії персоналу нафтобази та вогнеборців.

Мережа АЗК «ОККО» ретельно слідкує за дотриманням усіх вимог до протипожежної й техногенної безпеки на своїх заправках і нафтобазах. Тому компанія регулярно проводить спільні з підрозділами ДСНС навчання, щоб працівники знали, як правильно діяти в екстрених ситуаціях та мінімізувати ризики і для власного життя та здоров’я, і для клієнтів мережі. За останні роки подібні навчання відбулися на об’єктах «ОККО» у Вінниці, Львові, Рівному, Івано-Франківську, Ужгороді.

 

Поділитись