Потужності Черняхівської нафтобази ОККО збільшено у 2,5 рази
20.03.2019

Потужності Черняхівської нафтобази ОККО збільшено у 2,5 рази

Мережа АЗК ОККО завершила будівництво другої черги своєї бази для зберігання нафтопродуктів у Житомирській області (с. Черняхів). У рамках  проекту вартістю понад 10 мільйонів гривень тут споруджено три нові резервуари обсягом 2 тисячі кубометрів кожен. Тож тепер ємність резервуарного парку на базі зросла з 4 до 10 тисяч кубометрів.

«Черняхівська нафтобаза переважно обслуговує АЗК ОККО у Києві та Київській області. Оскільки компанія за останні роки наростила свою присутність та збут у цьому регіоні, у нас виникла необхідність і в нових сучасних потужностях для зберігання пального, щоб надійно і своєчасно забезпечувати попит, – пояснює керівник мережі нафтобаз ОККО Василь Кіндій. – Одночасно із введенням в експлуатацію резервуарів ми модернізували лабораторію з контролю якості на нафтобазі та облаштували інфраструктуру, яка дає можливість зробити об’єкт екологічно й техногенно безпечним».

Зокрема, на базі встановлено дві газовирівнювальні системи, які дозволяють уловлювати випаровування нафтопродуктів, щоб вони не потрапили в атмосферу. Зокрема, одна така система обслуговує безпосередньо резервуари, а друга – пункт наливу в автоцистерни. Довкола нових резервуарів споруджене бетонне обвалування, завдяки чому навіть у разі витоку пального воно затримається у цій конструкції  й не потрапить у ґрунт. Кожен із резервуарів забезпечений електронною системою обліку, промисловою каналізацією й індивідуальним піногенератором. Окрім того, на базі є й спеціальна пожежна водойма з моторизованою помпою.

Як звертає увагу Василь Кіндій, відкриття другої черги Черняхівської нафтобази є одним із наймасштабніших інфраструктурних проектів, реалізованих мережею ОККО в останні роки. Це складна будівельна операція, адже вага одного резервуара становить приблизно 60 тонн. Він монтується шляхом розвертання скрученого у рулон листового металу висота якого 12 метрів. Для транспортування таких рулонів до місця призначення формується спеціальний автопоїзд. 

Поділитись