Пожежники провели навчання на нафтобазі «ОККО»
02.07.2015

Пожежники провели навчання на нафтобазі «ОККО»

25 червня на Ярмолинецькій нафтобазі мережі АЗК «ОККО» (Хмельницька область) відбулися спільні навчання працівників компанії і рятувальників 22-ї державної пожежно-рятувальної частини, під час яких відпрацьовувалися дії у разі виникнення пожежі нафтопродуктів у резервуарах, а також взаємодія з місцевими аварійними, комунальними та відновлювальними службами, порядок евакуації персоналу з небезпечної зони.
За легендою тренувань, внаслідок вибуху парів бензину сталося часткове руйнування верхньої частини резервуару з подальшим його загорянням. Відтак  можливий вилив та подальше розтікання бензину створили загрозу розповсюдження пожежі на інші резервуари та промислові приміщення. Тому спочатку на місці умовної пожежі працювала добровільна пожежна дружина нафтобази, а потім їй на допомогу прибули професійні рятувальники. Вони за допомогою піни ліквідували пожежу резервуару та організували охолодження сусідніх ємностей.
Під час планування та проведення навчань працівники ДСНС звернули особливу увагу на обсяги і види нафтопродуктів, що зберігаються на нафтобазі, забезпеченість об'єкту засобами протипожежного захисту та пожежогасіння, наявність, якість  та кількість піноутворювача на об'єкті, а також стан протипожежного водопостачання.
«Мережа АЗК «ОККО» кілька разів на рік проводить на своїх об’єктах корпоративні навчання з ліквідації пожеж і займань за участю працівників МНС України. У 2013-2014 роках такі навчання відбулися у Рівному, Вінниці, Тернополі, Івано-Франківську, - розповідає керівник служби охорони праці, техногенної та пожежної безпеки  мережі «ОККО» Іван Манько. -  Крім того, на кожній АЗК та нафтобазі ми власними силами регулярно проводимо інструктажі й тренінги для працівників про те, як діяти у випадках загорання автомобіля, одягу на людині, під час стихійних лих та в разі значного розливу нафтопродуктів, щоб не піддавати ризику власне життя і захистити осіб, котрі на цей момент перебувають на території АЗК».

Поділитись