ua ru en

Компанія веде облік споживання усіх ресурсів: води, електроенергії, паперу, канцелярського
приладдя, картриджів. Ми диспетчеризуємо власний автопарк, здійснюємо закупки із урахуванням екологічних властивостей та маркування товарів, а заощаджувати ресурси в офісах та
на АЗК нам допомагають вже впізнавані багатьма інформаційні наліпки.

                     
           
  Не забудьте
закрити кран!
   Наливайте
лише необхідну
кількість води!
  Не забудьте
вимкнути зовнішнє
світло!
  Не забудьте
вимкнути світло!
  Наприкінці робочого
дня вимкніть
електроприлади
!
 

                                                                                              

                                                                                                 Хочете такі наліпки? Завантажуйте.

     
  Вторинна переробка
 

З 2008 року в головному офісі «Концерну Галнафтогаз» та наших регіональних відділеннях
налагоджено збір макулатури. А у 2011 році нам вдалося побудувати систему роздільного
збору макулатури та поліетилену на більш ніж 200 АЗК «ОККО». За цей час Компанія здала

на вторинну переробку понад 86 т макулатури та 2,1 поліетилену. Компанія також використовує канцелярський папір, виготовлений з вторинної сировини. 

 

Наші кроки

 • Розпочато впровадження концепції «Зеленого офісу» в головному офісі Компанії. До проекту долучилися наші партнери – «Концерн Хлібпром», СК «Універсальна», Львівська бізнес-школа УКУ, яка пропагує  екологічно свідому поведінку в середовищі своїх слухачів.

  У цей час в офісах було встановлено контейнери для збору макулатури, розклеєно інформаційні наліпки-нагадування про необхідність берегти ресурси (вимикати за собою світло, закривати кран, тощо). Налагоджено диспетчеризацію службового автотранспорту; налагоджено облік ресурсів, що споживаються та віддаються на вторинну переробку; офісна огртехніка налаштована на автоматичний перехід у сплячий режим; екологічні маркування, клас енергоефективності тощо беруться до уваги при здійсненні тендерних закупівель техніки, обладнання, товарів. Триває внутрішня інформаційна кампанія. Окрім того, торік ми почали значно активніше застосовувати конференс-коли та відеоконференції як альтернативу відрядженням.

 • Встановлено габаритні контейнери для збору поліетилену на 5-ти львівських автозаправних комплексах «ОККО».
 • У Львівській бізнес-школі при Українському католицькому університеті відбувся інформаційно-практичний семінар «Енергозбереження — практичний досвід», зініційований Британською Радою в Україні та «Концерном Галнафтогаз».
 • Спільно зі студентами ЛНУ «Львівська політехніка» та представниками екологічних організацій міста провели толоку у Святоюрському саду (центральна частина Львова), приурочену до Дня Землі.

  «Концерн Галнафтогаз» підтримав екологічний проект «Збережи ресурс» львівської студентської організації SIFE при ЛНУ імені Івана Франка. Проект мав на меті привернути увагу до проблеми збереження ресурсів. Для цього у 9 корпусах Університету було розклеєно інформаційні наліпки, організовано збір макулатури. В акції брали участь студенти та викладачі Університету, загалом залучено близько 20 000 учасників. Споживання ресурсів (електроенергія, вода) у цих корпусах за період акції зменшилось на 7%. Під час акції було зібрано 900 кг макулатури.
 • Проект «Зелений офіс» поширено на 9 філій підприємства. Налагоджено збір макулатури в цих офісах, розклеєно екологічні наліпки-нагадування, налагоджено облік ресурсів та інші новації, впроваджені раніше у головному офісі Компанії.
 • Підключення автозаправних комплексів до проекту: виготовлено та розміщено на АЗК «ОККО» інформаційні наліпки, триває внутрішня промокампанія. У Львові організовано прес-клуб на тему «Чому українські підприємства почали ствоювати «зелені офіси»? Досвід перших» за участі «Концерну Галнафтогаз», представників Британської Ради та Міжнародної студентської організації SIFE.
 • У столиці розпочато співпрацю з компанією «ГрінКо» – на 5-ти київських заправках «ОККО» встановлено додаткові габаритні контейнери – для збору вторсировини (папір/картон, пластик/ПЕТ, скло, метал).
 • Виготовлено «зелені наліпки» для Львівської міської ради.
 • Публікація досвіду Концерну у впровадженні «зеленого офісу» в першому українському виданні, присвяченому цій темі. Посібник  «Зелений офіс: з турботою про довкілля, з вигодою для бізнесу»

  вийшов за співпраці Представництва Глобального договору ООН в Україні, Києво-Могилянської академії та компаній, що комплексно впроваджують «зелені» проекти у своїй діяльності.

 • У Києві встановлено контейнер для збору відходів для вторинної переробки на ще одній, шостій за рахунком, АЗК «ОККО».
  Кейс про впровадження програми «зелений офіс» в «Концерні Галнафтогаз» перемагає у Першому всеукраїнському конкурсі бізнес-кейсів з КСВ, в номінації «Захист навколишнього середовища».

 • «Концерн Галнафтогаз» переходить на використання канцелярського паперу, виготовленого із вторсировини. Для того, щоб пропагувати втор папір серед партнерів/клієнтів Компанії, на корпоративному бланку є позначка: «Цей документ роздруковано на папері, виготовленому з макулатури. Бережіть довкілля!».  Ще одним нововведенням початку 2010-го року стало застосування Skype для проведення співбесід.
 • На внутрішньому Порталі «Концерну Галнафтогаз» введено on-line диспетчеризацію. У цьому розділі можна довідатись про найближчі заплановані відрядження: дата, маршрут, працівник, автомобіль. Таким чином працівники кооперуються між собою для спільних поїздок у відрядження одним автомобілем, налагоджено обмін кореспонденцією.
 • Мережа «ОККО» виступила партнером Першого всеукраїнського CRS Marketplace – масштабної виставки проектів з корпоративної соціальної відповідальності. На виставці ми презентували нашу програму «Go green!», ділилися напрацюваннями, обмінювалися досвідом з іншими учасниками  та гостями.
 • Погоджено проект роздільного збору відходів (з макулатури, поліетилену та ПЕТ) на АЗК «ОККО» у Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській, Закарпатській, Рівненській та Вінницькій областях. Проект покриває 207 АЗК «ОККО» і діє через власний розподільчий центр. Принцип роботи – автотранспорт, який з високою періодичністю доставляє на АЗК «ОККО» товари для магазинів, забирає із цієї заправки відходи з макулатури та поліетилену. Ці відходи потрапляють на склади нашого логістичного центру, звідки передаються у вторинну переробку.
 • «Концерн Галнафтогаз» підтримав проведення щорічної екологічної програми «Зелена лихоманка»». Це комплекс занять на екологічну тематику, що з 11 квітня до 31 травня проходять у львівських школах та гімназіях. Організатором проекту виступає Львівське представництво студентської організації AIESEC.Роздільний збір ПЕТ-пляшок

інформація на контейнери для роздільного збору ПЕТ-пляшок

Детальніше

Ефективні поради

як зменшити негативний вплив на природу?

Детальніше