Безпека на автомагістралях непокоїть місцеві громади – «круглий стіл» в Умані
12.02.2015

Безпека на автомагістралях непокоїть місцеві громади – «круглий стіл» в Умані

«Проходження  поблизу села автотраси чинить значний вплив на безпеку його мешканців і мешканців інших навколишніх населених пунктів. Ми стараємося вести роз’яснювальну роботу серед громадян, насамперед, серед школярів. Але підтримка з боку влади і бізнесу нам дуже необхідна – і в забезпеченні якісними інформаційними матеріалами, і в облаштуванні безпечних місць переходу через дорогу», - такі думки висловив голова Ладижинської сільської ради (Черкаська область) Володимир Громов на «круглому столі», що відбувся 10 лютого в Умані в рамках проекту «Благаю, живи! Безпека на дорозі».  


Цей соціальний проект спільно впроваджують із листопада 2014 року мережа автозаправних комплексів «ОККО» і Європейський банк реконструкції і розвитку. Його мета - підвищити обізнаність усіх учасників дорожнього руху на трасі М05 (Київ-Одеса) з правилами безпеки на дорозі й трагічними наслідками їх порушення. У рамках проекту уже проведено серію інформаційних занять для учнів сільських шкіл, розташованих поблизу автомагістралі М05, і два «круглі столи» з представниками місцевих громад: 11 грудня – у Білій Церкві (Київська область), 10 лютого – в Умані (Черкаська область).


Через Уманський район, як повідомив інспектор районної служби ДАІ Роман Левченко, проходить 46 кілометрів  автошляху «Київ-Одеса». Торік на цій ділянці відбулося 54 ДТП, загинули 2 особи, ще 4 отримали тілесні ушкодження. Дві основні причини таких інцидентів -  перевищення швидкості й перехід дороги у невстановленому місці.


«Найперше завдання вчителя - зберегти життя і здоров’я  дитини, а вже тоді дати їй знання, - зазначила, виступаючи на «круглому столі» в Умані, директор Ладижинської загальноосвітньої школи Людмила Миронюк. – Багато з наших учнів, щоб потрапити до школи, змушені переходити трасу, і нас, педагогів, завжди хвилює, щоб вони правильно поводилися на дорозі, не наражалися на небезпеку».  За її словами, заняття 5-7 класів, проведені у Ладижинській школі  у рамках проекту «Благаю, живи! Безпека на дорозі» дали відчутний ефект. З того часу минув уже місяць, але діти з задоволенням носять світлоповертальні браслети, наліпки, вони переконані, що це їм потрібно.


Керівник відділу освіти Уманської райдержадміністрації Олена Мельничук зі свого боку додала, що перевагою цього проекту є донесення важливої для школярів інформації в інтерактивній, ігровій формі. На її думку, було б доцільно, щоб кожна школа мала у своєму розпорядженні хоч би один комплект світлоповертальних елементів, дорожніх знаків, екіпірування регулювальника, щоб можна було самим моделювати й аналізувати ситуації на дорозі. Учасники «круглого столу» схвально відгукнулися про легкий і доступний формат навчальної брошури «Безпечна дорога з благунчиками», підготовленої ініціаторами проекту «Благаю, живи! Безпека на дорозі», а також висловили пропозицію підготувати відеоверсію занять про правильну поведінку на дорогах, щоб надалі вчителі могли використовувати її у своїй практиці.


Керівник проекту «Благаю, живи! Безпека на дорозі» з боку ЄБРР Станіслав Супруненко запевнив, що усі ідеї, які прозвучали під час спілкування в Умані, буде розглянуто, і  висловив сподівання, що одночасно з покращенням стану автомобільних доріг в Україні зростатиме й особиста відповідальність усіх учасників дорожнього руху. «Укласти якісне дорожнє покриття, забезпечити  магістраль технічними засобами контролю – це дуже важливо, але недостатньо, - наголосив Станіслав Супруненко. – Потрібно змінювати й психологію людей,  щоб вони усвідомлювали, що навіть найкраща дорога може нести в собі небезпеку для життя, якщо не поводитися на ній уважно і відповідально».

Поділитись