Більше клієнтів «ОККО» зможе допомогти безпритульним
07.08.2014

Більше клієнтів «ОККО» зможе допомогти безпритульним

На АЗК «ОККО» у Львові (вул. Юрія Липи, 12) встановлено уже другий у мережі контейнер для збору вживаного одягу, взуття, книг тощо. Перший такий контейнер було розміщено на початку року на АЗК, що по вул. Джорджа Вашингтона, 12. Сьогодні з нього що другий день вивозиться по 50-70 кілограмів речей.

Усі зібрані речі передаються громадській організації «Оселя», яка опікується безпритульними й малозабезпеченими людьми у Львові. Волонтери організації сортують одяг та взуття: непридатне для носіння - віддають на утилізацію, а решту роздають людям із Осередку підтримки безпритульних та іншим малозабезпеченим або ж продають у благодійній крамничці. Гроші від продажу використовуються для роздачі їжі для безпритульних та купівлі гігієнічних засобів для тих, хто приходить в Осередок підтримки, щоб помитися чи попрати свій одяг.

«Якщо людина не викидає речі, які можуть знадобитися комусь іншому, - це є ознакою культури громади. Нині в Україні дуже багато бідних людей і ми чекаємо гуманітарної допомоги з інших країн, але ж можемо й самі собі допомогти, - переконана голова організації «Оселя» Олеся Саноцька. -  Кожну річ, яка є нам непотрібною, можемо кинути в контейнер, а організація, яка займається цим професійно, знайде їй застосування». Контейнери для збору речей сконструйовані таким чином, що стороннім особам витягнути звідти  речі неможливо. Контейнери виготовлено за кошти благодійного Фонду Генрі Ноуена.  Зараз у Львові встановлено вже 7 таких контейнерів і 2 з них на АЗК «ОККО».

Крім  того, речі для «Оселі» регулярно збирають і в головному офісі мережі «ОККО». Тільки цього року працівники компанії зібрали три машини речей для безпритульних.

«Збирати і здавати вживані речі – це не тільки підтримка знедолених, це ще й важливий екологічний крок, - каже менеджер зі сталого розвитку мережі «ОККО» Ірина Миронова. – За статистикою, на використаний текстиль припадає  до 5% усіх твердих побутових відходів в Україні. Тож даючи йому друге життя, ми водночас зменшуємо й обсяги сміття на звалищах, і зберігаємо ресурс для нових речей».

Поділитись