Бізнес позитивно впливає на суспільні процеси в Україні – директор «Концерну Галнафтогаз» Назар Купибіда
03.10.2013

Бізнес позитивно впливає на суспільні процеси в Україні – директор «Концерну Галнафтогаз» Назар Купибіда

«Зараз бізнес усе чіткіше усвідомлює свою потребу виходити за рамки власного профільного поля й сприяти   фундаментальним змінам у суспільстві», – таку думку висловив 2 жовтня директор «Концерну Галнафтогаз» (мрежа АЗК «ОККО»)  під час обговорення нефінансового звіту компанії у Львові.

За його словами, нефінансовий звіт – це документ, в якому для зовнішнього світу презентовано всі досягнення компанії  у сфері соціальної відповідальності. «Концерн Галнафтогаз» свою відповідальність перед суспільством бачить не тільки у тому, щоб пропонувати Клієнтам пальне європейських стандартів , найвищої якості послуги і супутні товари, а й у тому, щоби активно долучатися до вирішення важливих проблем нашого суспільства, сприяти  тому, щоб воно  ставало розвиненішим, відповідальнішим, активнішим.

Водночас активності у корпоративній соціальній відповідальності, як зазначив Назар Купибіда, є корисними й для розвитку самого бізнесу.  У світі це усвідомили раніше, ніж в Україні, але сьогодні дедалі більше українських компаній переймає  такі західні практики.

Директор Львівської бізнес-школи Українського католицького університету Софія Опацька також вважає, що нефінансова звітність – це процес, здатний додати конкурентоздатності бізнесу. «Мета нефінансового звіту – самоаналіз, – пояснює вона. –  Він дозволяє побачити компанію такою як вона є, як її бачить суспільство, і порівняти це з тим, якою компанія хотіла б бути». На її погляд, приклад «Концерну Галнафтогаз» здатен підштовхнути до більшої КСВ-активності й інші українські компанії.  «Нефінансова звітність компаній – це як дороговказ, який дозволяє таким неурядовим організаціям, як наша,  краще  розуміти, яка саме соціальна проблематика близька й цікава для конкретного бізнесу», – каже керівник громадської організації «Народна допомога-Львів» Юрій Лопатинський.

 «Концерн Галнафтогаз» регулярно, починаючи з 2008 року, публікує  нефінансові звіти, але звіт за 2012 рік  уперше  укладено за методикою та вимогами Глобальної  ініціативи звітності GRI. Так само уперше компанія вирішила цього року представити свій нефінансовий звіт широкому загалу експертів, науковців, бізнесменів.  2 жовтня відбулося обговорення документу у Львові, а 9 жовтня звіт буде презентовано у Києві в експертному колі.

«Концерн Галнафтогаз» належить до  найбільших роботодавців і платників податків в Україні. За 2012 рік компанія створила понад 750 робочих місць і сплатила майже 3,4 мільярда гривень податків. Разом з тим компанія активно інвестує значні кошти  у впровадження енергоощадних технологій, захист довкілля, програми безбар’єрності, контроль якості пального й комунікації  з клієнтами.

Поділитись