Через паливний контрафакт держава втратить 5 мільярдів гривень – віце-президент мережі АЗК «ОККО» Юрій Кучабський
16.07.2015

Через паливний контрафакт держава втратить 5 мільярдів гривень – віце-президент мережі АЗК «ОККО» Юрій Кучабський

Величезне податкове навантаження на українському паливному ринку спричинило ріст кількості тіньових операторів, які торгують контрафактним і контрабандним бензином. Про це розповів в інтерв’ю виданню «Бізнес» віце-президент мережі АЗК «ОККО» Юрій Кучабський. «У цьому році контрафактного бензину буде не менше 30%, майже кожен третій літр пального на ринку, - припустив він. – У грошову еквіваленті держава втратить 5 млрд грн. акцизу й ПДВ».

Як пояснив Юрій Кучабський, тіньові оператори ухиляються від сплати податків, що дозволяє їм демпінгувати у значних масштабах. В результаті добросовісні АЗС-мережі відчувають з їх боку дуже жорстку конкуренцію. «Якби в Європі існував демпінг у 10-15%, це відразу ж занепокоїло б антимонопольного регулятора. Тому що недобросовісна конкуренція душить легальний бізнес, кустарні виробники не платять податки і не дають нормально працювати цивілізованому ринку», - підкреслив віце-президент мережі АЗК «ОККО».

За його оцінками, внаслідок кризи ринок нафтопродуктів у країні скоротився на 30-40%. Найбільше це позначилося на реалізації бензину як продукту, який масово споживає населення, а саме воно найбільше втратило від знецінювання гривні. Ще частину обсягів збуту в бензину відібрав скраплений газ. Реалізація дизельного пального скоротилася менше, бо основну його частку споживає промисловість і бізнес, які стійкіші до криз.

Повну версію інтерв’ю Юрія Кучабського газеті «Бізнес» можна прочитати тут.

Поділитись