Чесність повинна стати фундаментом розвитку і суспільства, і бізнесу в Україні - Віталій Антонов
02.06.2016

Чесність повинна стати фундаментом розвитку і суспільства, і бізнесу в Україні - Віталій Антонов

Голова спостережної ради «Концерну Галнафтогаз» Віталій Антонов вважає, що у теперішніх умовах суспільно-політичних трансформацій в Україні фундаментальною цінністю і для кожного окремого підприємця, і для держави в цілому повинна стати чесність. Про це він заявив в інтерв’ю виданню «Бізнес». На його думку, саме на такому фундаменті українське суспільство має будувати свою стратегію розвитку на наступні 10, 20, 50 років.

«Якщо ти хочеш вибудувати системний бізнес, ти повинен будувати його прозоро, бо такий бізнес претендує на ріст. І це вже розуміння довготермінової стратегії», - розповідає Віталій Антонов та наводить при цьому кілька прикладів з історії мережі АЗК «ОККО». Так, на початку 2000-х років «Концерн Галнафтогаз» почав співпрацювати з ЄБРР та іншими міжнародними фінансовими інституціями для залучення вигідних кредитів. Через деякий час ЄБРР став акціонером компанії. Віталій Антонов переконаний, що якби від початку у мережі «ОККО» не будували бізнес правильно, прозоро, із застосуванням світових практик корпоративного управління, то серйозні іноземні інвестори не увійшли б у капітал «Концерну Галнафтогаз». Цих принципів компанія дотримується й зараз.

«Ми відкрито говоримо про нашу чесність - про сплату податків, яких тільки за 2015 р. заплатили до бюджету більш як на 6 млрд грн., про якість імпортованого пального, про точність наливу - і закликаємо усіх підприємців діяти за нашим прикладом - проголосити пріоритетом своєї роботи чесність», - сказав Віталій Антонов «Бізнесу».

Розповідаючи про ринок нафтопродуктів, він зазначив, що проблема з чесністю тут стоїть дуже гостро, оскільки за експертними оцінками 20-25% цього ринку продовжує перебувати в тіні. Запровадження у 2016 р. електронного адміністрування паливних акцизів дозволило дещо поправити ситуацію з повнотою сплати цього податку, а ще більший ефект очікується у другому півріччі. Та з іншого боку з’явилася нова проблема – дуже багато нафтопродуктів, особливо в сегменті скрапленого газу, реалізується за готівку в обхід каси. Хоч такий стан справ неприйнятний ні для держави, бо вона не отримує надходжень до бюджету, ні для споживачів, бо зростає ризик придбати неякісне пальне, ні для відповідальних операторів ринку. «Ми за чесні й рівні умови ведення бізнесу для усіх гравців ринку на засадах добросовісної конкуренції», - підкреслив Віталій Антонов.

 

Повністю інтерв’ю Віталія Антонова виданню «Бізнес» читайте за посиланням.

Поділитись