Concorde Capital: В 2007 р. близько 10 українських компаній можуть провести IPO на Фракфуртській фондовій біржі
01.12.2006

Concorde Capital: В 2007 р. близько 10 українських компаній можуть провести IPO на Фракфуртській фондовій біржі

У 2007 р. близько 10 українських компаній можуть провести публічне розміщення своїх акцій (IPO) на Франкфуртській фондовій біржі. Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив генеральний директор інвестиційної компанії Concorde Capital Ігор Мазепа. За його словами, третину цих компаній складатимуть представники сектора ритейла, зокрема компанії з сектора нерухомості і харчової промисловості. Окрім них, на IPO можуть вийти і представники фінансового сектора: комерційні банки і страхові компанії.

Як зазначив управляючий директор інвестиційно-банківського підрозділу Concorde Capital Віталій Струков, Франкфуртська фондова біржа на даний момент є самим відповідним майданчиком для українських компаній. "Перш за все тому, що у Франкфурті вища ліквідність, і ця біржа відкриває доступ до всіх європейських інвесторів без обмежень. По-друге, витрати на підготовку до IPO тут складають 200-250 тис. дол., тоді як на Лондонській чи Варшавській вони можуть досягти 800 тис. - 1 млн дол. І, по-третє, у Франкфурті нижчі вимоги регулюючих органів до компаній, що дозволяє вийти на IPO в найбільш короткі терміни", - пояснив він.

Інвестиційна компанія Concorde Capital здійснює операції з цінними паперами на українському і міжнародному ринках, складає аналітичні звіти про діяльність українських компаній, надає послуги з управління активами і інвестиційно-банківські послуги. У 2005 р. компанія здійснила 5 приватних розміщень акцій українських емітентів серед зарубіжних інвесторів: 5% акцій АвтоКрАЗа (4,5 млн дол), 7,5% акцій ДніпроАзота (7,3 млн дол.), 12% акцій концерну "Галнафтогаз" (17,5 млн дол.), 10% акцій банку "Форум" (20 млн дол.), 9,9% акцій Банку Грузії (4,5 млн дол.). На початку 2006 р. ІК розмістила 5% акцій концерну "Галнафтогаз" (9,5 млн дол.) і 20% акцій харківського "Мегабанку" (19 млн дол.).

Поділитись