Держкомпанія «Укрспирт» і «Концерн Галнафтогаз» співпрацюватимуть при виготовленні омивачів для авто
17.11.2015

Держкомпанія «Укрспирт» і «Концерн Галнафтогаз» співпрацюватимуть при виготовленні омивачів для авто

Перше в Україні виробництво технічного спирту запущено в листопаді на базі Воютицького спиртзаводу ДП «Укрспирт» (Самбірський район Львівської області). Тут же встановлена й нова лінія з виготовлення омивачів скла, для яких цей спирт є основним компонентом. Замовником усього обсягу омивачів є компанія «Лінкс Лабораторії», що входить до холдингу «Концерну Галнафтогаз» і є одним з великих виробників автокосметики та побутової хімії у країні.

«Для нас це важливий елемент імпортозаміщення, адже досі технічний спирт в Україну доводилося завозити з-за кордону», - розповідає директор «Лінкс Лабораторії» Сергій Бурачківський. За його оцінками, український ринок сьогодні споживає приблизно 30 тисяч тонн технічних спиртів, які завозяться з Польщі, Білорусі, Молдови, країн Балтії.

Воютицький спиртзавод здатен випускати 5-6 тисяч тонн технічного спирту на рік, а в перспективі – до 12 тисяч тонн. Уже зараз цей спирт є удвічі дешевшим від імпортного, але його собівартість можна ще більше знизити за умови подальшої модернізації Воютицького спиртзаводу, зокрема, й за рахунок розширення асортименту готової продукції.

«Українським спиртзаводам потрібно більше орієнтуватися на західні моделі виробництва, - вважає Сергій Бурячківський. – У них спирт - радше побічний продукт, оскільки вони виробляють більш маржинальні товари – білкові корми, вуглекислоту, біоетанол». На Воютицькому спиртзаводі теж можна встановити системи уловлювання вуглекислоти, гранулювання, абсолютизації спиртів тощо. Проте доцільність цих заходів стримується певними законодавчими моментами.

Зокрема, увесь імпортний технічний спирт ввозиться в Україну в 90-відсотковій концентрації, однак виробляти такий самий продукт всередині країни невигідно, бо фіскальні органи трактують його як підакцизний товар. Хоч установлена на Воютицькому заводі лінія денатуризації повністю унеможливлює використання цього спирту в харчовій сфері. Але це не береться до уваги, тому підприємство змушене знижувати концентрацію спирту до 50%. «Однак у такому разі й знижуються можливості для реалізації продукції Воютицького спиртзаводу. Адже омивачі – це товар із сезонним попитом, - зазначає Сергій Бурачківський. - Натомість концентрований технічний спирт можна продавати упродовж цілого року, бо він використовується у різних галузях хіміндустрії – виробництві етилацетатів, розчинників, парфумерії».

Поділитись