Довгі гроші і цінні папери прискорять розвиток «Галнафтогазу»
08.07.2005

Довгі гроші і цінні папери прискорять розвиток «Галнафтогазу»

ВАТ «Концерн Галнафтогаз» - один з найбільших гравців на ринку роздрібної торгівлі нафтопродуктами - має намір в найближчі роки збільшити ринкову частку компанії до 11%. Для реалізації агресивної стратегії розвитку компанія планує наростити кількість АЗС до 300 (сьогодні - 164), в тому числі брендових (мережа «ОККО») - до 250 (сьогодні - 103), а також збільшувати обсяг щоденних продажів на АЗС на 6-7% щорічно. Крім того, в планах Концерну - активне залучення позикових ресурсів з диверсифікованих джерел.

Зокрема, «Галнафтогаз» має намір розмістити 5-річні папери на загальну суму 90 млн. грн. з метою поповнення обігових коштів. Причому продаж облігацій однієї серії об'ємом в 30 млн. грн. і прибутковістю 11,52% річних завершена вже 1 липня (організатором, андеррайтером і платіжним агентом випуску виступив «ІНГ Банк Україна»). «Ми хочемо за допомогою залучених коштів перейти від комісійних схем торгівлі до принципових», - повідомив Юрій Кучабський, генеральний директор ВАТ «Концерн Галнафтогаз». Це означає, що компанія має намір перейти схеми «отримав-продав-розплатився», яка активно використовується сьогодні, до схеми «купив-продав». Володіння товаром має ту традиційну перевагу, яка дозволяє знизити ризики непостачання і як наслідок - зменшити ймовірність відсутності товару у продажу. За допомогою коштів, отриманих від цієї емісії, Концерном також передбачається обслуговувати зростаючий оборот. Фінансування ж розширення мережі компанія проводить і планує здійснювати в майбутньому за допомогою залучення більш дешевих і довгих грошей. Вже оформлені відповідні угоди з Чорноморським банком торгівлі та розвитку (ЧБТР), в завершальній стадії знаходяться переговори з Міжнародною фінансовою корпорацією і ЄБРР. За заявою Назара Купибіди, директора фінансового департаменту компанії, таким чином «Концерн Галнафтогаз» планує вийти на середньозважену ставку відсотків за позиковими коштами в 10%.

Концерн також веде активну підготовку до IPO (орієнтовно компанія планує запропонувати ринку до 40% акцій, можливо, на майданчиках Лондона або Варшави) і вже провів приватне розміщення депозитарних розписок. З урахуванням позитивних фінансових показників (за даними на 31.12.2004 р, по УСФО активи - 530,8 млн. грн, власний капітал - 242,5 млн. грн, виручка від реалізації - 1577,8 млн. грн, чистий прибуток - 17, 1 млн. грн.) одна з найбільш відкритих компаній в Україні має всі шанси на успішні запозичення для фінансування свого швидкого розвитку.

Поділитись