Для захоплених мандрами: на «ОККО» з’явилася книга «Перехожі» Логвиненка
23.01.2017

Для захоплених мандрами: на «ОККО» з’явилася книга «Перехожі» Логвиненка

Нова книга українського письменника, блогера та мандрівника Богдана Логвиненка «Перехожі. Південно-Східна Азія» вже представлена на книжкових полицях АЗК «ОККО». Це збірник коротких історій – свого роду портретів тих людей, яких автор зустрів під час своєї подорожі до Таїланду, Лаосу, В’єтнаму, Малайзії та Сингапуру. Портрети людей живих і справжніх — без прикрас, без вигадок і художніх метафор. Тут корінні мешканці і туристи, індійські студенти і в’єтнамські мільйонери, типові таксисти та нетипові власники кафе. Усі, чиїми очима дивиться мандрівник, усі, чиїми вухами він слухає.

«Це уривки із життя різних людей, фрагменти наших раптових зустрічей, а часом — підглядання у шпарину. Мандрівники часто описують подорожі суто через власну призму. А ці тексти — невеличка спроба побачити мандри очима інших людей», — розповідає автор про свою книгу. На його переконання, зустрічі зі звичайними перехожими часто можуть розповісти про ту чи іншу країну більше, ніж відвідини пам’яток чи музеїв. У цьому з Богданом Логвиненком можна погоджуватися чи ні, але прочитавши цей збірник історій, у будь-якому разі захочеться принаймні на короткий час забути про всі справи й податися в мандри.

Сам автор, до речі, так і зробив. Одного разу він вирушив автостопом в Угорщину, щоб потрапити на відомий музичний фестиваль Sziget, і з того часу проводить у мандрах основну частину свого життя. За 28 років Богдан Логвиненко відвідав понад 50 країн світу, а в регіоні Південно-Східної Азії взагалі прожив 2,5 роки. У 2016 він започаткував новий медіа-проект Ukraїner (www.ukrainer.net), в рамках якого разом із командою однодумців планує об’їхати всі 14 історичних земель України – від Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії. Проект, партнером якого виступає мережа «ОККО», розповідає пізнавальні історії про найвіддаленіші куточки, людей, мистецтво та їжу. За результатами експедиції планується створити сучасні путівники Україною кількома мовами. 

Водночас Богдан Логвиненко не відкидає можливості виходу нових видань і в серії «Перехожі». Книгу про Південно-Східну Азію, яка стала в ній першою, вже можна придбати на 34 АЗК мережі «ОККО». Збірник підготовлений львівським Видавництвом Старого Лева й на останньому Форумі видавців у Львові увійшов до Топ-10 найпопулярніших книг ВСЛ у сегменті дорослої літератури. 

Поділитись