Дорога змін «Концерн Галнафтогаз»: куди привів компанію 2014 рік
10.11.2015

Дорога змін «Концерн Галнафтогаз»: куди привів компанію 2014 рік

«Концерн Галнафтогаз» випустив новий соціальний звіт під назвою «Дорогою змін», який демонструє в якому напрямку рухалася компанія, яку мету перед собою ставила і яких результатів досягла.

Протягом останніх семи років «Концерн Галнафтогаз» систематично інформує суспільство про свою соціальну діяльність через звіти з КСВ. Останній звіт під назвою «Дорогою змін» був представлений 15 жовтня в Києві на Sustainability-Марафоні, що зібрав фахівців з питань сталого розвитку та громадських активістів.

Тепер кожен охочий, незалежно від місця перебування, має можливість бути "на відстані кліка" від передових знань в області КСВ, отримати найякіснішу теоретичну і практичну підготовку в галузі ефективного управління нематеріальними ризиками і активами, корпоративної стійкості, комунікацій і стратегічного розвитку компанії...

За словами президента компанії Віталія Антонова «Саме в такі роки, як 2014-й, бізнес випробовується на міцність. Наша компанія разом з усіма українцями переживала драматичні події і стреси, яких ще не знала нова історія України. Було дуже непросто, але ми склали цей іспит. І як лідери ринку, і як громадяни своєї країни».

Новий соціальний звіт складається з п'яти розділів ( «Про компанію», «Безпека», «Етика і комунікація», «Охорона навколишнього середовища», «Додатки»), кожен з яких містить інформацію про досягнення компанії в тій чи іншій області.

У розділі «Про компанію» читач знайомиться з фінансовими результатами і основними напрямками сталого розвитку «Концерн Галнафтогаз». За даними звіту, незважаючи на зростання валового доходу, чистий збиток компанії в 2014 році склав 875,7 млн ​​грн. Концерном було сплачено 4,4 млрд гривень податків (у порівнянні з минулим роком ця цифра збільшилася в два рази). Таким чином «Галнафтогаз» забезпечив більше 1% бюджетних надходжень України, які, за підрахунками Державної фіскальної служби, склали 425 млрд гривень.

Негативно позначилося на фінансових результатах компанії стрімке підвищення цін на нафтопродукти, знецінення національної валюти, зниження купівельної спроможності українців, закриття 25-ти АЗК на Сході України.

Але як бачимо, не дивлячись на складнощі, компанії все ж вдається займати гідні місця в різних рейтингах.

Далі представлена ​​інформація про основні напрямки сталого розвитку концерну, серед яких:

охорона навколишнього середовища;

корпоративне волонтерство;

відповідальні комунікації;

безпека.

Поки що це тільки шлях розвитку, але в 2015 році «Галнафтогаз» поставив за мету розробити повноцінну стратегію сталого розвитку, засновану на бізнес-моделі соціальної відповідальності, що базується на аналізі істотних питань в розрізі 6 капіталів: фінансового, людського, промислового, природного, інтелектуального, соціального.

У другому розділі звіту розглядаються питання безпеки, що є, на думку компанії, одним з головних напрямків в галузі сталого розвитку. У розумінні концерну, безпека являє собою:

1. Індивідуальну безпеку працівників і клієнтів «ОККО», в тому числі техногенну безпеку.

Для підвищення особистої безпеки людей на АЗК «ОККО» працюють камери відеоспостереження і системи тривожного сповіщення.

Щомісяця служба охорони праці, а також техногенної і пожежної безпеки компанії проводить аудит з безпеки умов праці 4 рівня. Крім того, всі працівники АЗК проходять підготовку по локалізації можливих аварій.

2. Безпека учасників дорожнього руху.

У 2014 році компанією, при співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку і приватним бізнесом, був реалізований соціальний проект «Благаю живи! Безпека на дорозі».

Основною метою проекту стало підвищення обізнаності населення, водіїв автомобілів, велосипедистів про безпеку на дорогах і наслідки порушень правил дорожнього руху.

3. Комфорт і вільний доступ до всіх сервісів для маломобільних категорій громадян.

З 2008 року компанія реалізує програму з впровадження норм безбар'єрного доступу маломобільних верств населення (інвалідів, батьків з дітьми) до всіх сервісів на АЗК.

4. Економічну безпеку.

Для забезпечення прозорості у відносинах з партнерами компанія постійно розширює обсяги закупівлі товарів і послуг для власних потреб на відкритих тендерних торгах. За даними звіту, 99% тендерів проходить в електронній формі. Це забезпечує «Галнафтогаз» прозорість і оперативність закупівельного процесу, а також дозволяє значно скоротити паперовий документообіг.

Тепер переходимо до третього розділу. Тут ми бачимо інформацію про чисельність працівників «ОККО», принципи і стандартах роботи (гендерна рівність, навчання співробітників), плинність кадрів. У минулому році в компанії було створено 449 нових робочих місць, незважаючи на те, що чисельність персоналу зменшилася на 400 осіб (на кінець 2014 року 9408 осіб). За великим рахунком, скорочення персоналу відбулося через закриття 25-ти АЗК на сході країни.

У звітному році 2769 співробітників взяли участь у навчальних програмах і тренінгах, 85% яких були організовані зусиллями організаційного розвитку та навчання компанії. Понад 200 співробітників отримали підвищення, а плинність кадрів, як і в попередні роки, залишилася однією з найнижчих в цій сфері (виняток сегмент ресторанів, де цей показник досяг 9%).

У 2014 році в компанії був розроблений і впроваджений Кодекс корпоративної етики, що відображає філософію мережі і принципи ділової поведінки.

Крім того, в 2014 році «ОККО» розширила список інструментів як зовнішніх, так і внутрішніх комунікації і провела конкурс «Україна в об'єктиві».

У розділі «Охорона навколишнього середовища» концерн наводить цифри, що демонструють результати компанії в питаннях зниження кількості викидів парникових газів, а також використання пального і електроенергії на об'єктах мережі.

У минулому році «Галнафтогаз» витратив 2 242 399 грн на роботу з відходами (на 11 тис. грн більше, ніж у минулому році), а ось витрати на отримання дозвільної документації зменшувалися майже в два рази з 1 974 030 грн до 1 093 786 грн.

У 2014 році компанія відзначила 5-річчя програми «Зелений офіс», спрямованої на досягнення максимальної взаємодії між бізнесом і природою. Крім того, в цьому ж році на 34 заправних станціях (11 основних автострад) були встановлені пристрої для швидкої зарядки електромобілів.

У розділі «Додатки» увазі читача представлені: показники змісту GRI, детальна інформація про відходи і викиди, функціональна і управлінська структури «Концерну Галнафтогаз».


csrjournal

Поділитись