ЄБРР та МФК підписали кредитну угоду з «Концерном Галнафтогаз» на суму 200 млн дол. США
19.12.2007

ЄБРР та МФК підписали кредитну угоду з «Концерном Галнафтогаз» на суму 200 млн дол. США

Цей проект є частиною спільної програми фінансування ЄБРР та МФК для ВАТ "Концерн Галнафтогаз" на суму 200 млн дол., які мають бути розподілені у рівних частках між двома фінансовими організаціями.

«Кредит буде сприяти підвищенню конкуренції в українській нафтопереробній галузі, у який домінують переробні підприємства із російською формою власності та аффільовані із ними заправні мережі, шляхом підтримки потужного місцевого гравця із диверсифікованими каналами постачання.» Зазначено в повідомленні для преси від ЄБРР.

Кредит розподілений наступним чином:
- 40 млн кредит С - субординований борг (по 20 від МФК та ЄБРР)
- 60 млн кредит А - звичайний "sanior" кредит (по 30 від МФК та ЄБРР)
- 100 млн кредит В - синдикований кредит (50 млн. Erste Bank та 50 млн ІНГ-банк Україна).
На синдиковану частину кредиту була перепідписка від міжнародних банків.
Згідно з інвестиційною програмою, це фінансування сприятиме збільшенню загальної кількості заправних станцій "ОККО" до більше ніж чотирьохсот до 2010 року, що буде збільшенням майже вдвічі кількості станцій під торгової маркою "ОККО" порівняно з існуючою мережею.

За словами Ріккардо Пулити, Директора Департаменту ЕБРР з питань енергетики та природних ресурсів, метою цієї угоди є консолідація успішного розвитку та зростання "Концерну Галнафтогаз" як високоякісної мережі заправних станцій української компанії та в майбутньому – закріплення її позиції як загальнонаціональної.

“МФК цінує своє партнерство з «Концерном Галнафтогаз». Компанія продемонструвала сильний вклад в політику прозорості екологічної безпеки, безпеки життя та праці. Ми з нетерпінням чекаємо продовження нашої співпраці, яка сприяє покращенням в інфраструктурі країни та створенню постійних робочих місць для Українців,” – заявив Ланс Кріст, Старший Менеджер Департаменту Нафтової, Газової, Гірничовидобувної та Хімічної галузей МФК.

«Цей кредит від двох великих міжнародних фінансових установ є великим кредитом довіри до нашої компанії. – зазначив після підписання угод Вітай Антонов, голова наглядової ради «Концерну Галнафтогаз», – Довіра, що ми готові і можемо виконанти усі непрості вимоги цих Договорів. Опосередковано це кредит довіри і до всієї української економіки».

«Довгострокове фінансування МФК і ЄБРР та їхня допомога у розвитку нашої корпоративної системи управління та екологічних стандартів були визначними у наших досягненнях на сьогодні. Нове фінансування від цих банків допоможе нам досягнути наступного рівня росту, ще більше розширити нашу діяльність по всій Україні та надавати нашим клієнтам послуги світового рівня та паливо найвищої якості,» – зазначив Юрій Кучабський, генеральний директор «Концерну Галнафтогаз».

Європейський Банк Реконструкції та Розвитку є найбільшим фінансовим інвестором в Україні. За даними на кінець листопада 2007 року він взяв зобов'язання щодо надання інвестицій на суму більше 3,12 млрд євро в рамках більше ніж 156 проектів.
ЄБРР, власниками якого є 61 країна та дві міждержавні установи, має на меті сприяння переходу від центрального планування до ринкової економіки в країнах від Центральної Європи до Середньої Азії.

Міжнародна фінансова корпорація є членом Групи Світового Банку, сприяє значному економічному зростанню у країнах, що розвиваються, шляхом фінансування інвестицій у приватний сектор, мобілізацією приватного капіталу на місцевому та міжнародному фінансових ринках, та надаючи послуги радника та щодо пом’якшення наслідків компаніям та урядам. Політикою МФК є бачення того, що бідні люди мають можливість уникнути бідності та покращити свої життя. У 2007 фінансовому році МФК надало 8.2 мільярди доларів США та залучило ще 3.9 мільярдів шляхом участі у кредитуванні та структурованому фінансуванні для 299 інвестицій у 69 країнах, що розвиваються. МФК також надавало послуги радника у 97 країнах. Для детальнішої інформації завітайте на www.ifc.org

Поділитись