ЄБРР збільшить обсяги фінансування українських проектів?
12.12.2005

ЄБРР збільшить обсяги фінансування українських проектів?

Регіональний директор Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) в Україні Камен Захарієв вважає, що обсяги фінансування банком українських проектів у поточному році можуть досягти 500 млн. євро.
Про це він повідомив на прес-конференції в Києві, присвяченій підписанню кредитної угоди між ЄБРР і концерном "Галнафтогаз".
На сьогодн ЄБРР надав в рамках українських проектів довгострокові кредити на суму 420 млн. євро. Щорічно з 2000 по 2003 рік обсяги кредитних ресурсів, що надаються, не перевищували 160-170 млн. євро, але в той же час минулого року кредити були надані на суму 265 млн. євро.
"Ми ще в грудні підсумуємо, але вже зараз зрозуміло, що ми ніколи так багато в Україні не робили", - прокоментував Захарієв. Також він підкреслив, що Україна може стати другою країною після Росії щодо обсягів фінансування ЄБРР в тому випадку, якщо кредитний портфель досягне 500 млн. євро, передає «ЛІГА».
Нагадаємо, що акціонерами ЄБРР є 60 країн і дві міжурядові організації. Завдання ЄБРР - сприяти переходу від планової економіки до ринкової в країнах Центральної та Східної Європи, а також СНД.
Поділитись