ЄВРОпальне: нові та цікаві факти
04.08.2010

ЄВРОпальне: нові та цікаві факти

Україна є частиною великого європейського простору. І вже зараз українці купують автомобілі з новими потужними двигунами, які потребують якісного пального. Це пальне повинне задовольняти сучасні європейські вимоги стандарту ЄВРО 5. Українські нафтопереробні заводи не виробляють бензинів стандарту ЄВРО 5.Такі бензини виробляють на заводах країн Євросоюзу. Тому, щоб задовольнити потребу сучасних авто, мережа АЗК «ОККО» купує пальне з нафтопереробних заводів Литви та Польщі.

Що таке ЄВРО 5?

ЄВРО 5 – це стандарт, який регламентує вміст шкідливих речовин у вихлопних газах. Цей стандарт впливає не лише на дотримання екологічних норм, а й на адекватну експлуатацію сучасних авто. Бензини, які відповідають вимогам стандарту ЄВРО 5 (в мережі «ОККО» до них належать А-95 ЄВРО, Pulls 95), мають низький вміст сірки, бензолу та ароматичних вуглеводнів. На що це впливає?

Наприклад, стандарт ЄВРО 5 передбачає вміст сірки у 15 разів менший, ніж це передбачено старими ДСТУ. Нагадаємо, що в Україні сьогодні діють два стандарти якості пального. Вимоги нового ДСТУ витримують норми, регламентовані стандартом ЄВРО 5. Отже, використання пального з мінімальним вмістом зменшує процеси нагароутворення, старіння моторного масла, корозії деталей двигуна. До того ж, викиди сірки, поєднуючись із атмосферною вологою, спричиняють кислотні дощі. Тому в Європі її вміст жорстко обмежений.

Надмірний вміст ароматичних вуглеводнів у бензині спричиняє утворення смогу, ці канцерогени вражають серцево-судинну та нервову системи, дихальні шляхи. Крім того, через великий вміст цих компонентів інтенсивніше утворюється нагар в камері згорання, швидше зношуються прокладки.

Як пересвідчитися, що бензин, який Ви купуєте, справді відповідає найновішим стандартам?

Відповідно до українського законодавства, всі бензини, які сертифіковані згідно з новими ДСТУ 4839:2007 «Бензини автомобільні підвищеної якості», повинні містити у назві слово ЄВРО, наприклад, А-95 ЄВРО, ДП ЄВРО. Це має бути відображено на ціновому табло, касовому чеку, у сертифікаті відповідності та паспорті якості. Тобто, на АЗК, який продає цей нафтопродукт, повинен бути документ, який підтверджує походження і якість імпортного нафтопродукту. До таких документів належать сертифікат відповідності та паспорт якості на кожен вид пального.

Як можна дізнатися, що мережа продає саме бензин стандарту ЄВРО 5?

Окрім сертифікатів та паспортів, про які варто розпитати на АЗК, мережа «ОККО» проводить додаткове інформування своїх клієнтів.

Зокрема запущено серію флеш-роликів «ОККО-інформ», яка складається із окремих півторахвилинних сюжетів, присвячених стандартові ЄВРО, різниці між старими та новими ДСТУ, шкідливим компонентам пального та їх впливу на здоров'я та довкілля.

Ці ролики розміщені на сервісах відеохостингу YouTube , Укр Нет , Яндекс та в ефірі інформаційних телеканалів. Посилання на них можна знайти на сторінках у Facebook та Twitter .

Також слід пам'ятати, що АЗК у всій мережі «ОККО» завжди забезпечені бензином, який відповідає стандартові ЄВРО 5 та контролюється мобільними та стаціонарними лабораторіями на всіх етапах від постачальника до пістолету.

Поділитись