«Фінансова криза. Ціна питання». Дискусія у Львівській бізнес-школі УКУ
19.11.2008

«Фінансова криза. Ціна питання». Дискусія у Львівській бізнес-школі УКУ

18 листопада у Львівській Бізнес-школі Українського католицького університету (LvBS) відбулась зустріч бізнес-спільноти на тему «Фінансова криза. Ціна питання». Зустріч відбувалася у форматі "Open House".

Як зазначила директор LvBSСофія Опацька, – «Оговорення проблем, пов'язаних із питанням фінансової кризи, вже декілька місяців триває на шпальтах бізнес-видань України. Однак жодної події, присвяченої цьому питанню, не було проведено у Львові. LvBS узяла на себе відповідальність за організацію відкритої події для представників бізнес-спільноти та запросила виступити викладачів бізнес-школи та практиків бізнесу для представлення різних поглядів на проблему фінансової кризи».
З доповіддю «Фінансова криза 2008, причини та наслідки» виступив Ярослав Притула, доцент кафедри міжнародного економічного аналізу і фінансівЛНУ та викладач програми МБА LvBS. У свому витупі пан Притула дав глибинний огляд подій та причин, які спровокували сьогоднішню кризу у світі та в Україні зокрема. Як зазначив Ярослав Притула, – «В основі фінансової кризи лежить велика бульбашка, яка з’явилася через використання деривативів. Через ейфорію великих заробітків на ринку нерухомості, поганого ризик-менеджменту банків та низької процентної ставки зростали ціни. В результаті світ отримав перегріту економіку. Коли настав час сплатити рахунки, грошей насправді не було. Сьогодні в умовах кризи кожен починає економити і переорієнтовуватися на внутрішній ринок, тому надзвичайно важливо усвідомлювати, що криза – це можливість початку росту бізнесу всередині країни. Також це хороша нагода почати думати про якість життя та переглянути показники виміру якості».

У виступі на тему «Макроекономічна ситуація в Україні: стан та перспективи» Андрій Худо, член Наглядової ради «Концерну Галнафтогаз» та наглядової ради LvBS поділився з учасниками зустрічі результатами досліджень і аналізів, що їх проводить Universal Investment Group для прогнозування і планування бізнесу «Концерну Галнафтогаз» та інших компаній групи. За прогнозами, у 2009 році ріст реального ВВП скоротиться до 5%, темп інфляції перевищить 20%,  а дефіцит торгівельного балансу, що зараз складає 14 млрд. дол., перевищить 20 млрд. дол. Валютний курс до кінця 2008 року закріпиться приблизно на помітці 6 грн./дол. та може досягти 6,8 – 7,5 грн./дол. у 2009 році. Фінансова криза може тривати до трьох років, хоча прогнозується,  що дно фінансової кризи пройде в 2009 році. «Наступний рік стане роком банкрутств, – зазначив Андрій Худо, – багато маленьких банків, рітейлерів, а також компанії, які не сприймали кредитні зобов’язання серйозно та виключно рефінансовували їх кредитами наступних років, мають великі шанси сповістити ринок про своє банкрутство».

Поділитись