Франкфуртська біржа відкрила двері для українських компаній
27.11.2006

Франкфуртська біржа відкрила двері для українських компаній

В рамках Німецького інвестиційного форуму, який проходить 27-29 листопада у Франкфурті з ініціативи "Deutsche Borse AG", "Securities AG" та інвестиційної компанії (ІК) "Concorde Capital", один день, 28 листопада, буде присвячений Україні. В "український день" свої презентації представлять 7 вітчизняних компаній - потенційних кандидатів на IPO, в тому числі концерн "Галнафтогаз", "Чернігівське Хімволокно", будівельна компанія ТММ, "Milkiland" та інші.

Як повідомили кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ в "Concorde Capital", мета "українського дня" презентувати інвестиційні можливості вітчизняного ринку, познайомити з новими компаніями, які планують виходити на ринок, в тому числі шляхом приватного розміщення акцій та IPO. Крім того, це реальна можливість компаніям, що мають досвід виходу на цей ринок, поділитися своїм досвідом, висловити всі "за" і "проти" подібних розміщень.

"Зараз в Західній Європі між найбільшими біржовими майданчиками йде активна конкуренція - хто отримає український бізнес, українських емітентів. Останнім часом ми могли бачити багато презентацій від Лондонської, Варшавської бірж. Фондова біржа у Франкфурті була менш активна по відношенню до України. Тим не менш, кожен майданчик прагне в кращому світлі представити свої можливості, запропонувати свою інфраструктуру. Але, думаю, основну перевагу буде віддано Франкфурту, де українським компаніям надані максимально комфортні умови для розміщення. Німецькі біржі є на даний момент істотним джерелом ліквідності і капіталу для українських компаній. Це один з найбільш значущих торгових майданчиків Західної Європи і світу", - вважає Ігор Мазепа, генеральний директор "Concorde Capital".

"Для українських компаній з капіталізацією до 1 млрд. доларів Франкфуртська біржа є найбільш привабливим майданчиком для виходу на IPO, в порівнянні з AIM в Лондоні або Варшавською біржею. Перш за все, тому що у Франкфурті вища ліквідність і ця біржа відкриває доступ до всіх європейських інвесторів без обмежень (доступ до європейської торгової системі XETRA). по-друге, витрати на підготовку до IPO тут в рази нижчі, ніж в Лондоні. Зокрема, адміністративні витрати без урахування комісії агентів з розміщення складуть до $100 тис. І третє, у Франкфурті нижчі вимоги регулюючих органів до компаній, які виходять на IPO", - зазначив керуючий директор "Concorde Capital" Віталій Струков.

У той же час І. Мазепа уточнив, що зараз активність торгівлі українськими паперами у Франкфурті невисока. Це, на його думку, пояснюється тим, що для більшості компаній, які отримали лістинг у Франкфурті, це була технічна умова при розміщенні депозитарних розписок. "Франкфурт не став для цих компаній основним торгівельним майданчиком. У той же час для компаній, які в майбутньому році пройдуть повномасштабне IPO, ситуація буде зовсім іншою. Я очікую, що ліквідність у Франкфурті для таких компаній буде істотно вищою, а обсяги торгів перевищать ті можливості, які можна отримати в Лондоні", - упевнений генеральний директор "Concorde Capital".

Німецький інвестиційний форум - найбільший форум в Європі, присвячений інвестиціям в ринки капіталу. Захід проводиться щорічно з 1996 року за підтримки "Deutsche Borse". Його зазвичай відвідують майже 4 000 учасників, в тому числі професійні управляючі, інституційні інвестори, аналітики, в значній мірі представники приватних банків, які керують капіталами клієнтів.

Поділитись