«Галнафтогаз» і «Хлібпром» – у лідерах за якістю корпоративного управління
01.11.2011

«Галнафтогаз» і «Хлібпром» – у лідерах за якістю корпоративного управління

Інвестиційна компанія Concorde Capital за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) підготувала звіт щодо якості корпоративного управління в Україні. «Концерн Галнафтогаз» і «Концерн Хлібпром» увійшли до першої десятки національних компаній з найбільш досконалим рівнем корпоративного управління. Результати звіту дивіться тут.

Усього дослідження охоплювало 114 українських компаній. Їх оцінювали за 10 критеріями, такими як доступність фінзвітності за українськими і міжнародними стандартами, розкриття структури власників і корпоративної структури, наявність інституційних інвесторів, стратегічні ризики й ризики розмивання часток міноритаріїв, рівень публічності, інформативність веб-сайту, доступність контакту з менеджментом. «Концерн Галнафтогаз» належить до четвірки компаній, у яких корпоративне управління відповідає усім цим критеріям і які відповідно набрали максимальну кількість балів. «Концерн Хлібпром» отримав від Concorde Capital на один бал менше.

Автори дослідження зазначають, що чим вищі стандарти корпоративного управління в компанії, тим вона є привабливішою для інвесторів і тим позитивніше це позначається на курсі її цінних паперів. Наприклад, за підрахунками Concorde Capital, у 2011 р. доходність акцій «Концерну Галнафтогаз» зросла майже на 30%. Це найвищий показник з-поміж четвірки лідерів рейтингу.

Коротко характеризуючи «Концерн Галнафтогаз» і «Концерн Хлібпром», автори дослідження вказують, що ці компанії стабільно отримували найвищі оцінки у попередніх подібних дослідженнях, що вони одні з небагатьох в Україні мають кодекси корпоративного управління, а їхня звітність регулярно перевіряється провідними міжнародними аудиторами (починаючи з 2006 р. це робить компанія Ernst&Young). «Концерн Галнафтогаз» інвесткомпанія Concorde Capital позиціонує як другого за величиною оператора роздрібного ринку нафтопродуктів в Україні з ринковою часткою в 12,1%, а «Концерн Хлібпром» як третього за обсягами виробника хлібопекарської продукції з ринковою часткою у 8%.
Поділитись