Інститут споживчих експертиз створив «Карту якості пального України»
04.08.2010

Інститут споживчих експертиз створив «Карту якості пального України»

Київський Інститут споживчих експертиз (ІСЕ) більше семи років займається перевірками пального та публікує отримані дані у ЗМІ. Це фактично єдина незалежна інформація про якість пального в країні, яку можуть отримати споживачі. Держспоживстандарт не має необхідного фінансування на такі перевірки і на лабораторні дослідження, обмежуючись в останні роки тільки перевірками дозвільних паперів. Відповідно, певні продавці пального отримали можливість майже безкарно продавати неякісний продукт.

Метою проекту, зініційованого ІСЕ, є створення єдиного реєстру якості пального, банку інформації, доступного на інтернет-ресурсі проекту. Будь-який автолюбитель матиме можливість дізнатись характеристики пального, яке заливається в бак на тій чи іншій АЗС, зайшовши на сайт http://www.benzina.com.ua/ .

Важливою рисою проекту є те, що експерти ІСЕ проводять дослідження не лише у великих містах, але і на основних трасах, а також у районних центрах. Тобто там, де «не ступає нога» перевіряючих організацій. Географія відбору проб охопить усі регіони України, а також Київ та Севастополь.

За словами директора Інституту Юрія Чорнобривця, проект «Карта якості пального України» розпочався в травні 2010 року. На сьогодні учасники проекту перевірили бензин у Києві та області, а також у Харківській, Херсонській, Миколаївській, Одеській та Вінницькій областях. До жовтня планується закінчити перевірки в усіх інших областях.

 

Поділитись