Кавозаправні станції входять в моду
26.02.2007

Кавозаправні станції входять в моду

Ринок кави в Україні стрімко наближається до свого насичення. Як заявляють продавці кави, сьогодні боротьба іде вже не за відсотки ринку, а за його десяті частки.

Жорстка конкуренція змушує виробників шукати нетрадиційні шляхи розширення збуту. Як повідомив "і" менеджер з корпоративних зв'язків "Nestle-Україна" Геннадій Радченко, особливо перспективно для виробників напрямок Food Service - продажі через кавові апарати, встановлені в офісах і на автозаправках. За словами пана Радченка, новий напрямок дозволив компанії в минулому році додатково заробити 59 млн. грн. За його словами, особливо прибуткова установка кавових автоматів на автозаправках. Зараз компанія Nestle орендує площі для своїх автоматів в мережах АЗС "ОККО", "Укртатнафта" і WOG. При цьому пан Радченко відмовився назвати кількість кавових автоматів на АЗС, посилаючись на конфіденційність інформації: "Цим можуть скористатися наші конкуренти".

За його словами, з однією і тією ж мережею автозаправок часом співпрацюють кілька компаній-виробників кави, а на одній АЗС іноді встановлено до чотирьох різних кавових автоматів компаній-конкурентів.

За словами прес-секретаря компанії "Галнафтогаз" (мережа АЗС "ОККО") Олеся Прикордонного, кавові автомати Nescafe (компанії Nestle) встановлені приблизно на 100 з 170 АЗС компанії, і ця кількість буде збільшуватися. "Є заправки, на яких їх недоцільно ставити, наприклад, в сільській місцевості. Але на автозаправних комплексах у великих містах їх число буде зростати", - сказав пан Пограничний. Він повідомив, що така послуга користується на АЗС великим попитом. Автомати Nescafe обслуговує сама компанія Nestle, якій "Галнафтогаз" здає площі в оренду.

Однак, за словами пана Прикордонного, зараз компанія "Галнафтогаз" почала займатися подібним бізнесом самостійно, встановивши на великих АЗС 10 великих кавових автоматів, розрахованих на більш забезпечених клієнтів. Якщо в автоматі Nestle вартість порції кави складає в середньому 2 грн., то в нових автоматах, встановлених компанією "Галнафтогаз", кава може коштувати 3,5-7 грн. Уточнити прибуток компанії від цього бізнесу пан Прикордонний не зміг, оскільки, за його словами, "Галнафтогаз" займається їм недавно. Однак повідомив, що, за його даними, в Європі доходи від кавових автоматів сягають кількох мільйонів доларів на рік. "До цього йде і український ринок. Бізнес дійсно дуже прибутковий", - сказав пан Пограничний. В Україні працюють близько 6 тис. АЗС.

Поділитись