«Концерн Галнафтогаз» буде вимагати компенсації збитків завданих пожежею на його території
04.08.2007

«Концерн Галнафтогаз» буде вимагати компенсації збитків завданих пожежею на його території

03 серпня 2007 року Львівська міжрайонна транспортна прокуратура, розглянувши матеріали перевірки за фактом пошкодження цистерн та загоряння нафтопродуктів під час проведення маневрових робіт на під’їзній колії ст.Підзамче ДТГО «Львівська залізниця» винесла постанову про порушення кримінальної справи за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.276 Кримінального кодексу України.

Як зазначив Директор з правового забезпечення ВАТ «Концерн Галнафтогаз» Олег Пасько, дана стаття передбачає встановлення факту порушення працівниками залізничного транспорту (в даному випадку працівниками Львівської залізниці) правил безпеки руху або експлуатації транспорту, а також недоброякісний ремонт транспортних засобів, колій, засобів сигналізації та зв’язку, якщо це створило небезпеку для життя людей або настання тяжких наслідків, якщо вони спричинили велику матеріальну шкоду. По цій статті суб’єктом злочину може бути лише працівник залізного транспорту. Порушення правил безпеки руху на залізничному транспорті може виявлятись у перевищенні швидкості руху, неуважності при виконанні маневрових робіт, у не своєчасному переведенні стрілок колії, недотриманні вимог щодо технічного стану транспортного засобі (в даному випадку маневрового локомотиву), окремих його механізмів (зокрема тормозів), в експлуатації транспортних засобів з такими неполадками, які створюють загрозу для безпеки руху.
Санкція за ч.2 ст.276 КК України передбачає позбавлення волі на строк від двох до семи років.

Нагадаємо, що 03 серпня,  близько 5.50 ранку на тупикову колію Львівської нафтобази з нез'ясованою метою, не переключивши стрілки, заїхав маневровий локомотив Львівської залізниці з чотирма платформами щебеню попереду. Локомотив на швидкості протаранив цистерни з бензином А-95, які в кількості 12-ти штук стояли на тупиковій колії та чекали розвантаження. Внаслідок удару, цистерни розбили бетонний утримувач, вилетіли за межі полотна, деформувались та на трьох з них відбулось загорання. Машиніст маневрового локомотиву чомусь відразу ж залишив місце події. Працівники нафтобази, та члени добровільної пожежної дружини, діючи згідно Плану ліквідації аварійних ситуацій (ПЛАС) почали гасіння пожежі і оперативно викликали усі необхідні служби. Представники МНС до 7.30 ранку локалізували та повністю ліквідували пожежу. Людських жертв та постраждалих немає, збитки, в тому числі і екологічні від надзвичайної ситуації зараз оцінюються. Причину заїзду маневрового локомотиву Львівської залізниці на територію нафтобази та зіткнення з цистернами з'ясовує транспортна прокуратура.
На даний момент керівництво Концерну Галнафтогаз проводить усі необхідні роботи для того, щоб в якомога стисліші терміни відновити роботу Львівської нафтобази, оскільки ця нафтобаза є опорною у забезпеченні нафтопродуктами Львівської області.

контактний телефон
(0322) 98-96-31
Олесь Пограничний
opogranychny@gng.com.ua

Поділитись