«Концерн Галнафтогаз» формуватиме стратегію соціальної відповідальності
15.10.2013

«Концерн Галнафтогаз» формуватиме стратегію соціальної відповідальності

«Концерн Галнафтогаз розпочинає роботу над підготовкою стратегії соціальної відповідальності компанії, яка визначатиме цілі та напрямки руху на кілька років наперед і яка базуватиметься на кращих світових практиках. Про це повідомив директор «Концерну Галнафтогаз» (мережа  АЗК «ОККО») Назар Купибіда, презентуючи 9 жовтня у Києві нефінансовий звіт компанії за 2012 рік у колі КСВ-експертів. Їхні рекомендації та пропозиції компанія враховуватиме як при підготовці майбутніх звітів, так і при формуванні власне стратегії соціальної відповідальності.

Участь в обговоренні нефінансового звіту «Концерну Галнафтогаз» узяли  КСВ-менеджери великих українських компаній, представники громадських організацій,  науковці.  Модератором заходу виступила координатор мережі Глобального договору ООН в Україні Анна Данилюк. З її погляду, з кожним роком усе більше українських компаній усвідомлює свою відповідальність перед суспільством. І для них досвід тих бізнесів, які першими в державі почали системно розвивати напрямок КСВ, є надзвичайно цінним. «Для українських компаній досвід відвертого обговорення КСВ- звітів є відносно новим, проте впевнена, що корисним, адже сама модель КСВ в Україні знаходиться в процесі творення. У відвертій дискусії,  як це було під час обговорення нефінансового звіту «Концерну Галнафтогаз», наша «українська модель КСВ» відшліфовується на основі кращих міжнародних практик та практичного досвіду та реалій національної компанії», - каже Анна Данилюк.

«У світі діалог з громадою є важливим інструментом прозорості та підзвітності компаній. В Україні ця практика ще не є загальноприйнятою. Саме тому, дуже тішить, що «Концерн Галнафтогаз» організував такий діалог. Це демонструє високий рівень прозорості компаній та бажання дослухатися думки своїх зацікавлених сторін. Маю надію, що всі отримані поради компанія буде активно впроваджувати у свою КСВ-стратегію, над якою зараз працює», - додає Марина Саприкіна, керівник Центру "Розвиток КСВ".

«Концерн Галнафтогаз» регулярно, починаючи з 2008 року, публікує нефінансові звіти, але звіт за 2012 рік  уперше  укладено за методикою та вимогами Глобальної  ініціативи звітності GRI. Так само уперше компанія вирішила цього року представити свій нефінансовий звіт широкому загалу експертів, науковців, бізнесменів. Мета таких обговорень – отримати живий зворотній зв’язок від зовнішньої аудиторії, завдяки чому компанія прагне підвищити і якість своїх проектів у сфері КСВ, і якість самого звітування перед суспільством.

«Наступним нашим кроком буде робота над широкоформатною стратегією корпоративної відповідальності компанії, - каже менеджер з питань корпоративної відповідальності «Концерну Галнафтогаз» Ірина Миронова. –  Обговорення нашого нефінансового звіту спочатку всередині компанії, а згодом в експертних колах уже дало нам багато корисних порад і цікавих ідей, які можна буде застосувати при підготовці стратегії».

«Концерн Галнафтогаз» належить до  найбільших роботодавців і платників податків в Україні. За 2012 рік компанія створила понад 750 робочих місць і сплатила майже 3,4 мільярда гривень податків. Разом з тим компанія активно інвестує значні кошти  у впровадження енергоощадних технологій, захист довкілля, програми  безбар’єрності, контроль якості пального й комунікації  з клієнтами.

Короткий фотозвіт про захід можна переглянути на сайті мережі АЗК «ОККО»:  http://www.okko.ua/uk/gallery в альбомі «Обговорення нефінансового звіту у Києві»

Поділитись