«Концерн Галнафтогаз» посів перше місце в Україні за рівнем корпоративного управління
20.02.2007

«Концерн Галнафтогаз» посів перше місце в Україні за рівнем корпоративного управління

В рейтингу «Корпоративне управління в Україні» (Ukrainian Corporate Governance) складеному інвестиційним банком «Конкорд Капітал» (Concorde Capital) і опублікованому 19 лютого 2007, «Концерн Галнафтогаз» зайняв першу позицію, набравши 11 балів.
«Концерн Галнафтогаз з перших же днів створення взяв собі за орієнтир високі стандарти корпоративної культури, – говорить Андрій Худо, директор з інвестицій «Універсальної інвестиційної групи», яка є фінансовим та корпоративним консультантом «Концерну Галнафтогаз». – Прозорість і публічність це параметри які створюються не за один і не за два роки, це не щось умовне чи абстрактне. Це спосіб екзистенції компанії, акціонерів, менеджменту, усього колективу. Це філософія бізнесу».
"Концерн Галнафтогаз" є піонером серед українських компаній в сфері залучення іноземного капіталу, він одним з перших в Україні здійснив приватне розміщення своїх акцій серед іноземних інвесторів. Минулого року Галнафтогаз заявив про достатньо амбітні плани, а саме про вихід на IPO. Подібні заяви накладають ще більші зобов'язання на компанію, її менеджмент та акціонерів. Тому не дивно, що саме Галнафтогаз став лідером у нашому рейтингу Корпоративного Управління. Найвищі бали компанія одержала у таких позиціях, як Investor Relations та Reporting & Disclosure», – зазначив автор рейтингу Нік Пьяцца, аналітик Concorde Capital.
Аналітики "Конкорд Капіталу" оцінюють капіталізацію «Концерна Галнафтогаз» на рівні $176 млн USD. В опублікованому в лютому 2007 "Company handbook" компанії "Ренесанс Капітал" капіталізація Галнафтогазу оцінена на рівні $222 млн USD.
Як зазначають аналітики Concorde Capital, даний рейтинг є першим досвідом систематичного дослідження корпоративного управління в Україні, заснованим на ретельному аналізі широкого кола місцевих компаній. Укладачі рейтингу проаналізували діяльність більше ніж 110-ти українських компаній.
За словами Ніка Пьяцци, сьогодні на український ринок приходить багато нових інвесторів, яким необхідна докладна інформація про місцеві компанії. "Однією з причин проведення даного дослідження є бажання поділитися нашими знаннями й досвідом спілкування з місцевими компаніями, висвітлити бізнес-стандарти в сфері корпоративногоуправління, на які орієнтуються іноземні інвестори. Сподіваємося, що це дослідження допоможе інвесторам бути більше поінформованими і приймати більше виважені рішення", –  зазначив експерт.
У першу п’ятірку рейтингу увійшли також компанії «Астарта», «Cardinal Resources»,  XXI-Cтоліття та банк «Форум». 16 позицію в рейтингу «Корпоративне управління в Україні» посіла ще одна компанія холдингу «Універсальна інвестиційна група» - «Страхова компанія Універсальна».

Поділитись