«Концерн Галнафтогаз» повністю погасив кредит, наданий у 2001 році ЄБРР для розвитку мережі АЗС
07.11.2006

«Концерн Галнафтогаз» повністю погасив кредит, наданий у 2001 році ЄБРР для розвитку мережі АЗС

У жовтні 2001 року  дочірнє підприємство «Концерну Галнафтогаз»  – ТзОВ «Ресурс-2», отримало кредит Європейського банку реконструкції і розвитку  в розмірі $ 1 214 184,70 на розвиток мережі АЗК ОККО. Кредит терміном на 5 років із щомісячною виплатою з відтермінуванням першого погашення один рік надавався через АКБ “Надра” по лінії МСП.
«Загалом від ЄБРР по лінії МСП, – говорить Назар Купибіда, фінансовий директор ВАТ «Концерн Галнафтогаз», – дочірні компанії Концерну отримали чотири кредити на загальну суму $ 4,9 млн. Перший кредит ми погасили повністю. Наступні три ми гасимо відповідно до плану погашення. Кредити ЄБРР по лінії МСП ми брали на розвиток мережі АЗК ОККО в Київській, Закарпатській та Тернопільській областях. А в жовтні 2005 року ми отримали кредит ЄБРР на суму $ 25 млн вже як велике підприємство на розвиток мережі АЗК ОККО по всій Україні».
«Погашення кредитів, як інвестиційних, так і обігових, – говорить Андрій Худо, директор з інвестицій Універсальної Інвестиційної групи, фінансового консультанта «Концерну Галнафтогаз» – це дуже позитивний момент, оскільки вказує на дисциплінованість компанії і чітке дотримання домовленостей з кредиторами. Для кредитної історії Галнафтогазу дуже важливим є погашення в 2006 році першого публічного випуску національних облігацій на 30 млн. грн. Слід візначити хорошу ліквідність і стабільність компанії, оскільки літом окрім цього погашення, Галнафтогаз по оферті викупив 60 млн. грн. облігацій другого випуску від нерезидентних тримачів, які були одразу ж продані на внутрішній ринок».

ВАТ “Концерн Галнафтогаз” входить до холдингу «Універсальна інвестиційна група». Належить до найбільших  власників АЗС в Україні. Концерн володіє мережею АЗК «ОККО», що складається зі 154 сучасних комплексів. Загалом «Концерну Галнафтогаз» належить 202 АЗС і 15 нафтобаз у Вінницькій, Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Львівській, Одеській, Рівненській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській та Чернігівській областях, а також у Києві.  У жовтні було введено в експлуатацію два великих трасових комплекси: в Калинівці (48 км траси Київ-Чоп) та Чопі на митному переході з Угорщиною. АЗК «ОККО» в Чопі визнано найбільшим автозаправним комплексом України.

Поділитись