«Концерн Галнафтогаз» презентував звіт зі сталого розвитку з акцентом на прозорість бізнесу
15.11.2016

«Концерн Галнафтогаз» презентував звіт зі сталого розвитку з акцентом на прозорість бізнесу

«Концерн Галнафтогаз» (мережа АЗК «ОККО») оприлюднив свій восьмий за рахунком нефінансовий звіт за результатами діяльності компанії у 2015 році. Значну увагу в ньому було приділено питанням прозорості й відкритості ведення бізнесу в сучасних умовах, за що звіт отримав символічну назву – «Прозорий бізнес». Презентація документу експертному середовищу відбулася на початку листопада в рамках «Наверняка Substainability марафону».

«Ми вважаємо, що чесність у стосунках з державою, суспільством, своїми працівниками – це атрибути, без яких неможливо досягнути європейського рівня життя та якісної корпоративної культури, – коментує менеджер зі сталого розвитку «Концерну Галнафтогаз» Анна Тиховська. – Наша компанія прагне власним прикладом доказувати, що працювати чесно і при цьому бути успішним можливо».

Зокрема, мережа «ОККО» у повній мірі сплачує усі належні податки, нараховує всім працівникам офіційну зарплату, продає на АЗК пальне, яке офіційно ввезено на територію України та виключно найвищих стандартів якості, стабільно інвестує кошти у створення нових робочих місць та соціально значимі проекти в Україні. За 17 років, що компанія працює в паливному рітейлі, вона інвестувала в економіку України понад 1 мільярд USD. Тільки за 2015 рік консолідовано в бюджети всіх рівнів компанія сплатила 6,1 мільярдів гривень, що становить понад 1% від бюджетних надходжень по Україні в цілому.

Минулого року компанія доклала чимало зусиль для того, щоб у масштабах держави на системному рівні не допускати неякісну та контрафактну продукцію на ринок, ініціюючи вдосконалення податкового законодавства. Як результат – у грудні 2015 року в Україні було впроваджено практику електронних акцизних накладних на операції з торгівлі нафтопродуктами. Такий механізм мінімізував шляхи ухилення від сплати акцизів і вже дає фінансовий ефект країні. Вже за перший квартал 2016 року надходження до бюджету від базового акцизу з нафтопродуктів зросли приблизно на 50% у порівнянні з показником за аналогічний період 2015 року.

Як випливає з нефінансового звіту, у 2015 році «Концерн Галнафтогаз» залишався активним ініціатором та учасником проектів, котрі безпосередньо не пов’язані з бізнесом, але мають вагоме суспільне значення. Зокрема, компанія передала понад 1,7 мільйона гривень на допомогу медичним закладам і волонтерам, які допомагають потерпілим від подій на Сході українцям. Окрім того, мережа «ОККО» налагодила тісну співпрацю з громадськими організаціями в Києві, Одесі, Дніпрі та Львові, які займаються збором речей для вимушених переселенців та малозабезпечених. На спеціально встановлених на АЗК «ОККО» контейнерах уже зібрано понад 100 тонн таких речей. Компанія продовжувала реалізацію проекту «Благаю, живи! Безпека на дорозі», метою якого є популяризація відповідальної поведінки всіх учасників дорожнього руху на автомобільних шляхах України. Наприклад, під час Дня безпеки, який у грудні 2015 року проходив на найбільш потокових автозаправних комплексах мережі, інформаційними та інтерактивними заходами було охоплено понад 10 тисяч клієнтів «ОККО».

Не менш активно в компанії впроваджувалися й екологічні та ресурсозбережні практики. Минулого року мережа «ОККО» повністю перейшла на використання у своїх магазинах поліетиленових пакетів, які швидко розкладаються у природному середовищі. На 378 АЗК (більш як на 90% від загальної кількості) організовано збір вторсировини (макулатури, поліетилену) з метою подальшої переробки та повторного використання. На 9 із 10 нафтобаз компанії уже встановлено газовирівнювальні системи, котрі не допускають потрапляння в атмосферу випарів від нафтопродуктів (на останній базі такі роботи тривають у 2016 році).

Звіт підготовлено за міжнародним стандартом «Глобальна ініціатива звітності» (GRI).

Поділитись