«Концерн Галнафтогаз» увійшов до десятки найбільш відкритих та прозорих компаній в Україні
22.09.2011

«Концерн Галнафтогаз» увійшов до десятки найбільш відкритих та прозорих компаній в Україні

21 вересня 2011 року, Київ – Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» презентував результати першого в Україні Індексу прозорості та підзвітності компаній. Індекс започаткований в рамках Проекту «Об’єднуємося ради реформ (UNITER)», що виконується Pact і фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

За результатами досліджень, проведених Центром, українські компаній недостатньо відкриті перед суспільством – у 59,8% компаній детальна інформація про їхню діяльність доступна лише для внутрішнього користування. Саме з метою стимулювання компаній до більшого рівня розкриття інформації Центр «Розвиток КСВ» започаткував Індекс на основі методики організації Beyond Business (Ізраїль).

Марина Саприкіна, голова Центру «Розвиток КСВ», говорить: «До Індексу увійшли компанії України різних секторів, саме тому ми маємо змогу оцінити загальний стан КСВ та її висвітлення в Україні. Сподіваюсь, наступного року показники прозорості українських компаній будуть ще кращими».

За результатами, найвищий Індекс прозорості та підзвітності має компанія ДТЕК (160 балів із 200 можливих; 80% прозорості), яка з отриманими балами увійшла до топ-10 найпрозоріших компаній світу за оцінкою Центра. До першої десятки українського Індексу увійшли:
• «ДТЕК» (160 балів; 80% прозорості);
• «Метінвест» (146; 73%);
• «Оболонь» (140; 70%);
• «АрселорМіттал Кривий Ріг» (122; 61);
• «Систем Кепітал Менеджмент» (119; 59,5%);
• «Київстар» (117; 58,5%), «Інтерпайп» (106; 53%);
• «Ернст енд Янг Україна» (105; 52,5%);
• «МЕТРО Кеш енд Керрі Україна» (104; 52%);
• «Галнафтогаз» (103; 51,5%).
Всі компанії першого десятка мають нефінансові звіти, деталізований опис упровадження соціальних та екологічних проектів та зручну навігацію сайтів.
З результатами оцінювання ознайомтесь на сайті – http://csr-ukraine.org .

Про Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності»: Провідна експертна організація з КСВ в Україні, член Правління Глобального договору ООН (2010-2011), Організаційний стейкхолдер GRI, національний партнер CSR Europe (Брюссель) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (WBCSD, Женева).

Організація об’єднує 21 компанію України. Центр надає консультації з питань розробки стратегії, програм та комунікацій з КСВ, проведення моніторингу та оцінки ефективності проектів, підготовки і верифікації нефінансової звітності.

Поділитись