«Концерн Галнафтогаз» залишається серед лідерів корпоративної прозорості в Україні – рейтинг Центру «Розвиток КСВ»
12.02.2016

«Концерн Галнафтогаз» залишається серед лідерів корпоративної прозорості в Україні – рейтинг Центру «Розвиток КСВ»

«Концерн Галнафтогаз» четвертий рік поспіль входить до Топ-10 найпрозоріших компаній України та є лідером з прозорості серед компаній нафтогазового сектора. Про це сказано у дослідженні «Індекс прозорості українських компаній – 2015», результати якого 11 лютого презентував Центр «Розвиток КСВ». Дослідження Центру охопило 100 найбільших компаній України за винятком тих, де понад 50% акцій належить державі.

Автори дослідження відзначають, що середньоукраїнський індекс прозорості бізнесу становив у 2015 році 21,5%. Але в компаній, які увійшли до Топ-10 рейтингу, він у кілька разів вищий; до прикладу, в «Концерну Галнафтогаз» - 69%. Це восьмий показник в Україні.

Експерти Центру «Розвиток КСВ» констатують, що з кожним роком рівень прозорості українських компаній хоч і повільно, але зростає. Зокрема, у 2011 році середній рівень розкриття інформації становив лише 14%. «Українські компанії крок за кроком наближаються до європейського рівня прозорості. Збільшується кількість нефінансових звітів, покращується розкриття нефінансових показників – а це свідчить про зрілість українських компаній і їх корпоративного управління», - вважає керівник Центру Марина Саприкіна.

Позитивною тенденцією 2015 року є й збільшення кількості компаній, які розмістили на корпоративних сайтах свої нефінансові звіти, але все одно їх чисельність ще невелика – лише 17 зі 100 найбільших. При цьому тільки 4 звіти було підготовлено за новим міжнародним стандартом GRI 4.0 чи з його елементами, в т. ч. й звіт «Концерну Галнафтогаз».

 

Поділитись