«Концерн Галнафтогаз» залучив інвестицій на 190 млн USD
05.09.2011

«Концерн Галнафтогаз» залучив інвестицій на 190 млн USD

5 вересня «Концерн Галнафтогаз» (Львів) підписав пакет угод з фінансування на загальну суму 190 млн USD з низкою провідних міжнародних банківських установ. Організатором пакету фінансування виступили Європейський банк реконструкції та розвитку і Міжнародна фінансова корпорація. Залучені кредитні кошти допоможуть Компанії реалізувати план нарощування мережі автозаправних комплексів ОККО до понад 500 об’єктів станом на 2016 рік.

Пакет запозичень складається із різних типів кредитів терміном від 6 до 9 років. До пулу банків-кредиторів, окрім організаторів, входять Чорноморський банк торгівлі та розвитку (ЧБТР), ING-Банк та Financierings-Maatschappij voor Ontwikkelingslanden (FMO)

Також у рамках цього проекту Компанія підписала угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо збільшення на 30 млн USD участі банку в капіталі групи Галнафтогазу. Угода передбачає також і певну реорганізацію корпоративної структури Компанії з метою підготовки до ІРО. Нагадуємо, що Європейський банк реконструкції і розвитку увійшов до складу акціонерів «Концерну Галнафтогаз» у 2009 р., інвестувавши в капітал компанії 20 млн USD.

«Підписання такого вагомого пакету угод, є насамперед виразом довіри міжнародних фінансових установ до нашої діяльності, – наголошує президент «Концерну Галнафтогаз» Вiталiй Антонов. – Це є підтвердженням правильності нашої стратегії і тактики щодо розвитку на ринку. Опосередковано й інші сегменти української економіки отримують сигнал, що правильна стратегія і правильні бізнес-моделі мають шанс на успіх навіть не зважаючи на нинішній стан економіки України та світу».

За умовами договорів, частина залучених коштів буде спрямована на вдосконалення енергозберігаючих технологій Компанії. Зокрема це стосується зменшення споживання електроенергії, закупівлі нових, більш ощадних паливовозів, запровадження ощадних технологій при зливі/наливі палива на нафтобазах та АЗК та ін. Також, за сприяння ЄБРР та однієї з провідних міжнародних консалтингових компаній буде здійснюватись розробка та впровадження системи енергоменеджементу ISO 50001 зокрема і корпоративної стратегії Компанії щодо енергоефективності в цілому.

До того як Європейський банк реконструкції і розвитку увійшов до складу акціонерів «Концерну Галнафтогаз» у 2009 р., він спільно з МФК надавав компанії позики на 50 млн USD у 2005 р. і на 200 млн USD у 2007 р. На початку 2000-х років ЄБРР кредитував розвиток мережі заправок ОККО за лінією підтримки малого й середнього бізнесу. Успішна кредитна історія пов’язує Концерн і з іншими учасниками нинішнього підписання. Зокрема, ІНГ Банк Україна був лід-менеджером з випуску корпоративних облігацій «Галнафтогазу» на загальну суму 90 млн грн у 2005 році, а Чорноморський банк торгівлі та розвитку надав позику на 14 млн USD у 2007 році.

Довідка: «Концерн Галнафтогаз» є одним із лідерів національного ринку нафтопродуктів. Його фірмова мережа АЗК під брендом «ОККО» налічує нині понад 300 сучасних автозаправних комплексів та охоплює всі регіони України. Іншим важливим напрямком діяльності Концерну є реалізація споживчих і супутніх товарів та послуг у магазинах та ресторанах при АЗК. На сьогодні в мережі ОККО працює 28 ресторанів «A la minute» та «Pasta mia». Компанія має мережу нафтобаз для зберігання нафтопродуктів, а також мережу лабораторій для ефективного контролю якості пального.

Поділитись