Корпоративне управління в «Концерні Галнафтогаз» стабільно тримається на найвищому рівні - Concorde Capital
31.05.2013

Корпоративне управління в «Концерні Галнафтогаз» стабільно тримається на найвищому рівні - Concorde Capital

Інвестиційна компанія  Concorde Capital 29 травня оприлюднила своє  четверте, починаючи з 2007 року, дослідження стандартів і практик корпоративного управління в українських публічних компаніях. «Концерн Галнафтогаз»  став однією з трьох компаній, яка була представлена у  всіх чотирьох дослідженнях і при цьому завжди отримувала найвищий рейтинг. Окрім «Галнафтогазу», такою стабільністю відзначилися ще тільки компанії Astarta та  JKX Oil & Gas.

Як зазначають автори дослідження, практики цих компаній завжди слугували прикладом  для інших, а також були джерелом натхнення аналітиків компанії Concorde Capital, котрі встановлювали критерії рейтингу. Говорячи ж конкретно про «Концерн Галнафтогаз»,  вони характеризують  його як компанію, що демонструє високі стандарти рипортингу й постійно підтримує готовність знову вийти з розміщенням на ринку капіталу.

У 2013 році  дослідженням Concorde Capital було охоплено 111 компаній, які оперують на території України, і є емітентами акцій чи облігацій, що торгуються на українських чи міжнародних фондових біржах. Із них лише 15 суб’єктів (зокрема, й «Концерн Галнафтогаз»),  аналітики зарахували до найвищої категорії  Q  (Quality, тобто «якісні»). Потрапити до цієї категорії змогли лише ті компанії, що отримали за результатами дослідження не менше 9 із 10 можливих балів. Саме ці компанії Concorde Capital вважає нині найбільш відкритими і такими, що вибудували найякіснішу систему корпоративного управління (з точки зору фондового ринку).

 

Поділитись