Литовські «жуки» мандрують Україною
11.06.2013

Литовські «жуки» мандрують Україною

7 червня у Литві стартував пробіг, під час якого 8 ретроавтомобілів з «Клубу VW жуків Литви» планують подолати приблизно 4000 кілометрів доріг за маршрутом «Радвілішкіс-Київ-Одеса-Ялта-Львів-Радвілішкіс». Таким чином, ентузіасти прагнуть привернути більше уваги в Україні до тих точок дотику з Литвою, які можна знайти в історії, культурі, духовності. Зокрема, ретроавтомобілі візьмуть участь у Днях литовської культури в Криму, відвідають місця, пов’язані з історичними постатями Литви – Умань, Корець, Львів.

Підтримку автопробігу погодилися надати Почесне Консульство Республіки Литва у Львові та мережа автозаправних комплексів «ОККО». Один з організаторів пробігу Арунас Степуліс розповів, що мережа «ОККО» уже вдруге виступає партнером литовських «жуків» на дорогах України і з цим партнерством їм дуже пощастило, адже надійне пальне – це важлива запорука, що пробіг пройде вдало і всі учасники успішно доберуться до мети. У себе на батьківщині «Клуб VW жуків Литви» регулярно співпрацює з концерном Orlen - власником місцевого Мажейкяйського НПЗ. І саме представники Orlen порекомендували заправлятися в Україні на АЗК «ОККО», де гарантовано є литовський бензин стандарту Євро-5. «До вибору пального  ми ставимося дуже поважно, – пояснює Арунас Степуліс, – бо реставрація, утримання, експлуатація ретромобіля – справа достатньо коштовна. Такий автомобіль відповідно й потребує пального найвищої якості. У разі тих чи інших неполадок ти не зможеш просто заїхати на автосервіс та поміняти фільтр чи паливний насос».

У всіх містах за маршрутом пробігу литовські автомобілісти мають намір поспілкуватися з мешканцями, відвідати місцеві пам’ятки, дати всім охочим ретельно розглянути раритетні автомобілі. Адже 4 з машин, які нині беруть участь у пробігу, від’їздили уже понад 40 років, але при цьому вони лишаються простими й надійними в експлуатації.

«Клуб VW жуків Литви» створений ще у 1995 році. Він зібрав у свої лавах людей різноманітного віку та фаху (дипломати, футболісти,  інженери, фермери, бізнесмени). Але усіх їх поєднує любов до історичних автомобілів та історії свого краю. «Мережа АЗК «ОККО» завжди охоче підтримує проекти, які сприяють зміцненню дружніх взаємин між українським і литовським народами. Литву й Україну єднає не тільки спільне й багато у чому схоже минуле, а й тісна сьогоденна співпраця. Зокрема, мережа АЗК «ОККО» є нині одним з найбільших зовнішньоекономічних партнерів Литви в Україні. З моменту відкриття перших заправок під брендом «ОККО» і дотепер у нас завжди був присутній литовський бензин, який для українських водіїв став синонімом якісного пального» – каже керівник відділу зв’язків із громадськістю мережі «ОККО» Олесь Пограничний.

Поділитись