Львівські підприємці пропагують збереження довкілля
17.06.2009

Львівські підприємці пропагують збереження довкілля

У липні 2008-го Представництво ООН в Україні разом із компаніями-підписантами Глобального договору ООН за підтримки Міністерства охорони навколишнього середовища України ініціювали національну кампанію під гаслом "Прямуй на зелене!" або англійською - "Go green!". ВАТ "Концерн Галнафтогаз" - найактивніший учасник мережі Глобального договору у західній Україні. За цей час підприємство організувало велику енергозаощаджувальну роботу в офісі, а також на 5 АЗС Львова поставили контейнери для поліетилену та пластикових пляшок. Тепер підприємство працює над тим, що всі АЗС Львова мали такі контейнери. Про це 16 червня на перс-конференції повідомила начальник сектору охорони навколишнього середовища ВАТ "Концерн Галнафтогаз" Олена Самсоненко.

"Зелений офіс" - це філософія менеджменту, метою якої є зменшення негативного впливу організації (бізнесу) на довкілля шляхом раціоналізації (оптимізації) використання ресурсів, споживання енергії та мінімізації утворення відходів. Головна мета національної кампанії "Прямуй на зелене!" - покращити та навчити моделям екологічної поведінки в Україні на корпоративному та індивідуальному рівнях. Зокрема берегти воду, папір треба використовувати ощадливо, здавати на переробробку, зважати на екологічне маркування, купуючи обладнання, вимикати прилади. Команда для комп’ютера "sleeping mode" мало заощаджує електроенергію (при "sleeping mode" використовується 60% електроенергії). Найбільші світові компанії заощаджують на "зелених офісах" величезні кошти. Сортування і переробка відходів дають багато переваг: менший обсяг відходів потрапляє на захоронення або спалювання, при якому безліч токсинів потрапляють в атмосферу; матеріали використовуються повторно; зберігаються природні ресурси", - зазначив менеджер партнерських зв’язків та проектів Британської Радив Україні Віктор Кириленко.

"Відколи в офісі з’явилися великі контейнери для збору макулатури, всі припинили викидати в загальні смітники паперові відходи. Впродовж восьми місяців в офісі "Галнафтогазу" ми назбирали 2 т 600 кг макулатури. Але розставлені контейнери без інформаційної політики нічого не значать. Агітаційні наклейки нагадують про потребу вимикати світло, кондиціонери, монітори, виймати зарядні пристрої, закручувати кран, встановлювати оптимальний режим обігріву приміщення і т. д. Ці нагадування дали економічний ефект в офісах підприємства (торік у грудні за спожиту електроенергію заплатили майже на 1000 гривень менше, ніж раніше у цей період)", - запевнила Олена Самсоненко.

Як поінформувала представник молодіжної організації SIFE Львівського національного університету ім. І.Франка Леся Карпин, їх проект "книжковий бум" розповсюджується Україною, зокрема у Харківському університеті теж запровадили ідею "обмінювати макулатуру на знижки". "Ідея проекту проста: не дуже хочеться за кілограм макулатури отримувати 15 коп, ми пропонуємо студентами за макулатуру знижки одноразові чи на постійній основі у магазинах, закладах харчування. Студент розуміє, що знижками від заощадить собі більше коштів. Коли ми цей проект запровадили у ЛНУ ім. І.Франка, то за 2 місяці зібрали 700 кг паперу. До акції долучилося близько 90 осіб", - сказала Леся Карпин.

Поділитись