Мережа АЗК «ОККО» відкриває автономні станції для авто на скрапленому газі
18.01.2016

Мережа АЗК «ОККО» відкриває автономні станції для авто на скрапленому газі

На початку січня мережа АЗК «ОККО» відкрила дві перші у своїй структурі автономні газозаправні станції, які будуть реалізувати тільки скраплений газ. Така АГЗС уже запрацювала у Львові (вул. Стрийська, 330-Б). До кінця місяця станції такого формату почнуть роботу в Кіровограді та поблизу Тернополя (с. Великі Гаї, вул. Об’їзна, 33).

«Досі усі газові модулі в мережі «ОККО» працювали у складі багатофункціональних АЗК. Але в останні роки ми спостерігаємо стабільний ріст попиту на скраплений газ, особливо він активізувався у 2015 році. Тож у компанії виникла ідея побудувати у великих містах заправки суто для автомобілістів, які заправляються газом. Це створить додаткові зручності нашим клієнтам і допоможе розвантажити традиційні АЗК», - пояснює керівник департаменту розвитку мережі «ОККО» Назар Турхан.

Від ідеї до реалізації минуло всього 3-4 місяці. Деякий час три перших автономних АГЗС у мережі «ОККО» працюватимуть у пілотному режимі. Якщо їхня робота виправдає очікування компанії, то мережа відкриє у 2016 році ще 10 подібних заправок. За словами Назара Турхана, такі АГЗС облаштовуватимуться на ділянках, які уже є в земельному банку компанії, і за типовим проектом, що дає змогу оптимізувати фінансові та часові інвестиції. Запуск однієї такої АГЗС обходиться приблизно у 150 тисяч USD.

На заправці встановлюється двостороння паливна колонка, завдяки чому тут одночасно можуть заправлятися два авто. А в розміщеному поряд кіоску-операторній клієнт зможе придбати смачну каву, хот-дог та деякі інші необхідні в дорозі товари.

За оцінками експертів ринку, у 2015 році споживання скрапленого газу в автотранспорті України досягло 1 мільйона тонн, що приблизно на 15% більше, ніж за попередній рік.

Поділитись