Мережа «ОККО» і ГО «Відповідальні громадяни» спільно допомагатимуть малозабезпеченим
20.07.2016

Мережа «ОККО» і ГО «Відповідальні громадяни» спільно допомагатимуть малозабезпеченим

У липні мережа АЗК «ОККО» почала співпрацювати з волонтерською організацією «Відповідальні громадяни» у процесі збору речей для малозабезпечених людей, які потребують допомоги. Волонтери забиратимуть вживані речі, які клієнти «ОККО» залишають у спеціально призначених контейнерах на київських АЗК, що на вулицях Генерала Ватутіна, 2а і Дніпровська Набережна, 8, та передаватимуть їх людям, які проживають на контрольованій Україною території Донецької й Луганської областей.

У середині липня «Відповідальні громадяни» забрали першу партію речей загальною вагою 300 кілограмів з двох наповнених контейнерів на АЗК. Ці речі були відправлені у Краматорськ, в офіс волонтерської організації, звідки розійшлися отримувачам у різних частинах Донецької області.

Громадська організація «Відповідальні громадяни» була створена у 2014 році в Донецьку після початку загострення ситуації на Сході України. Зараз її активісти ведуть діяльність тільки у тих місцевостях Донбасу, які контролюються українською владою. «Відповідальні громадяни» надають адресну допомогу (одяг, медикаменти, засоби гігієни, будматеріали тощо) особам, які проживають на територіях, наближених до зони конфлікту, а також підтримують соціальні заклади – лікарні, притулки, будинки для літніх людей, центри внутрішньо переміщених осіб і т.п.

«Збір одягу, взуття, постільної білизни, іграшок, книг, канцтоварів тощо – це прекрасна ініціатива. Кияни відгукнулися дуже активно. Менше, ніж за місяць контейнери заповнюються до країв, – розповідає співзасновник організації «Відповідальні громадяни» Дмитро Шибалов. –  Дякуємо мережі «ОККО» й усім небайдужим мешканцям столиці за виявлену ініціативу. Всі зібрані речі наші волонтери на Донеччині адресно передаватимуть тим, хто цього потребує».

Нагадаємо, що починаючи з 2013 року мережа «ОККО» залучена у процес збору вживаних речей для малозабезпечених верств населення. Перші 2 контейнери для збору речей було встановлено на АЗК у Львові  у співпраці зі  спільнотою взаємодопомоги «Оселя». Зараз такі контейнери є вже на 10 автозаправних комплексах – крім Львова, ще у Києві, Одесі та Дніпрі. За 2015 рік таким чином зібрано приблизно 4 тонни речей.

«Оскільки сьогодні в Україні є велика кількість внутрішніх переселенців, така діяльність, на жаль, не втрачає актуальності, – розповідає менеджер з корпоративної соціальної відповідальності мережі «ОККО» Анна Тиховська. –  Водночас ми бачимо й значний ріст соціальної свідомості, громадянської активності в Україні. Є люди, які готові ділитися з менш забезпеченими, є ті, хто витрачає свій час і зусилля, щоб доставити цю допомогу саме туди, куди найбільш потрібно. Співпраця з ними надихає нашу компанію. Як і усвідомлення того, що вдалося зробити чиєсь життя кращим, легшим». 

Поділитись