Мережа «ОККО» переходить на оптично-волоконні лінії зв’язку
17.11.2015

Мережа «ОККО» переходить на оптично-волоконні лінії зв’язку

Майже 200 АЗК мережі «ОККО» будуть забезпечені оптично-волоконним зв’язком до середини 2016 року – Угоду про співпрацю підписали представники «Концерну Галнафтогаз» та «Укртелеком». Інвестиції в проект складають понад 10 мільйонів гривень.

«Якщо ще 5 років тому в Україні рівень користування банківськими картками, інтеграція в наше життя смартфонів були мінімальними, то сьогодні першочергові сервіси все більше залежать від якості зв'язку та швидкості передачі цифрових даних, - коментує віце-президент мережі «ОККО» Василь Даниляк. – Ми детально вивчаємо потреби нашого споживача, і на основі цього впроваджуємо нові послуги. Реалізація проекту оптично-волоконних ліній зв’язку з одного боку допоможе повністю задовольнити потреби споживача й надати якісні послуги, а з іншого – зробить вклад у майбутнє. Адже в сучасному темпі розвитку технологій навряд чи хтось може точно спрогнозувати, без яких ще інновацій ми не зможемо уявити своє завтра».

Побудувавши надійну телекомунікаційну систему на АЗК, мережа «ОККО» забезпечить значно вищу якість послуг для своїх клієнтів з перспективою їх розвитку в майбутньому. А це – швидкісний Wi-Fi на заправках, корисний відео/аудіоконтент у ресторанах, кафе, торгових залах, а також безперервність та оперативність опрацювання банківських, паливних карток та карток Fishka.

«На жаль, інші поширені види зв’язку (CDMA, RadioEthernet, GPRS, 3G, супутник) суттєво залежать від погодних умов та різних джерел радіоперешкод і є не наскільки стабільними, як волоконно-оптичні лінії зв’язку. Створення оптично-волоконної мережі одним провайдером та уніфікація технологій зв'язку, котрими користуються на АЗК, дозволяє нам не тільки динамічно розширяти спектр сервісів та масштабувати їх в майбутньому, а ще й управляти загальною вартістю володіння та контролювати рівень сервісу телекомунікаційного оператора», – каже Олександр Ляшенко, ІТ-директор мережі «ОККО».

«Розгалужена мережа волоконно-оптичних ліній зв’язку, потужні канали та досвід реалізації схожих за масштабом проектів в банківській та рітейл галузях дозволяють нам пропонувати ефективні рішення нашим партнерам», - коментує Юрій Курмаз, директор ПАТ «Укртелеком».

В рамках цього проекту «Укртелеком» надає мережі АЗК «ОККО» рішення, яке забезпечить швидкість передачі даних від 10 до 100 Мбіт/c. Гарантовані параметри якості мережі оператора зафіксовані в SLA угоді. Проект стартує з найбільш потокових АЗК, а в перспективі має охопити переважну більшість брендових автозаправних комплексів.

Мережа «ОККО» є першою серед загальноукраїнських автозаправних мереж, яка цілісно переходить у своїй діяльності на використання оптично-волоконних ліній зв’язку. Компанія «Укртелеком» має досвід роботи щодо забезпечення своїх клієнтів послугами в національному масштабі.

Поділитись