Мережа «ОККО» підтримує глобальну ініціативу відмови від ПЕТ-пакетів
01.07.2015

Мережа «ОККО» підтримує глобальну ініціативу відмови від ПЕТ-пакетів

Мережа «ОККО» приєднується до Всесвітнього дня відмови від поліетиленових пакетів, який відзначається 3 липня. У цей день відвідувачам магазинів на АЗК  «ОККО» пропонуватиметься запакувати покупки у зручні паперові пакети за символічною ціною - 1 копійка. Заохочувати клієнтів зменшувати використання пластику компанія має намір і надалі.
Досі паперові пакети коштували в магазинах на АЗК «ОККО» дорожче, ніж поліетиленові. Починаючи з 4 липня, ціни на них будуть однакові, а персонал заправок рекомендуватиме клієнтам саме торбинки з паперу чи брендові тканинні екоторби багаторазового використання.
«Наше суспільство звикло до пластику, тому сьогодні ми хочемо показати клієнтам, що паперові пакети не менш практичні й міцні, ніж пластикові. Але при цьому вони не завдають шкоди довкіллю, легко розкладаються і піддаються  вторинній переробці. Зрештою, вони й виглядають естетичніше», - розповідає менеджер зі сталого розвитку мережі АЗК «ОККО» Ірина Миронова.
За її словами, відмова від використання поліетилену є актуальним трендом у всіх соціально відповідальних суспільствах, а в багатьох державах ця ініціатива має значну урядову підтримку, в тому числі й у Євросоюзі, куди прагне інтегруватися Україна.  У квітні 2015 року парламент ЄС підтримав законопроект, згідно з яким до 2019 року використання легких поліетиленових пакетів повинно скоротитися до 90 штук на людину/рік, а до 2025-го  - до  40 штук на людину/рік. У 2010 році цей показник становив майже 200 штук на людину/рік. Деякі з країн Євросоюзу  розглядають можливість накладення повної заборони на продаж пластикових пакетів.
Більше про Всесвітній день відмови від поліетиленових пакетів тут.

Поділитись