Мережа «ОККО» підвищує протипожежну безпеку
27.11.2013

Мережа «ОККО» підвищує протипожежну безпеку

Мережа АЗК «ОККО» спільно з Державною службою з надзвичайних ситуацій у Рівненській області провела масштабні навчання, спрямовані на те, щоб персонал умів правильно вести себе у разі виникнення чи загрози пожежі на заправці. Під час навчань було змодельовано кілька найтиповіших випадків, коли на АЗК може виникнути вогонь. В усіх випадках працівники ОККО й МНС діяли вправно та злагоджено.

Тренування проходили на АЗК «ОККО» у Рівному за адресою вул. Київська,84. У них брали участь працівники мережі не тільки з Рівненської області, а й з інших регіонів.  

За сценарієм першої з надзвичайних ситуацій,  в електромережі сталося коротке  замикання. У цьому випадку персонал заправки самостійно справився з джерелом вогню.

Другим пунктом навчань була ситуація, при якій на АЗК зіткнулися два автомобілі, внаслідок чого в одному з авто опинилися травмовані люди, а з іншого - витекло й загорілося пальне. При таких масштабах аварії, працівники заправки, як і належало за інструкцією, викликали рятувальників, медиків і працівників ДАІ.

- Навчання, ініціатором яких стало ПП «ОККО-Нафтопродукт»  пройшли на відмінно, - зазначив  представник Державної служби з надзвичайних ситуацій у Рівненській області Сергій Павловський. – Ми завжди раді такій співпраці, бо ж і ми вдосконалюємо власні вміння, і працівники АЗС вчаться, як потрібно діяти під час надзвичайної ситуації.

- У мережі «ОККО» кілька разів на рік відбуваються  теоретичні та практичні тренінги, на яких вчимося локалізовувати та ліквідововувати потенційні аварійні ситуації. При цьому  ми стараємося принаймні двічі на рік залучити до наших навчань і рятувальників, - розповідає керівник служби охорони праці, техногенної та пожежної безпеки ПАТ «Концерн Галнафтогаз» Іван Манько. -  Неможливо повністю вберегти АЗС від надзвичайних ситуацій, тому мета наших навчань – максимально спрогнозувати можливі небезпеки та вивчити, як їх можна не допустити чи принаймні мінімізувати. І результат відчутний.  До прикладу,  торік навчання, подібні до рівненських, ми провели у Львові. Двоє наших операторів гасили умовне загоряння. А через два місяці на їхню зміну припала справжня пожежа. У автомобіля, що заїхав на заправку, загорівся двигун. Ці оператори настільки швидко загасили полум’я, що водій навіть не встиг зрозуміти, що відбулося.  

Поділитись