Мережа «ОККО» відкрила АЗК з геліосистемою
30.11.2012

Мережа «ОККО» відкрила АЗК з геліосистемою

29 листопада в Алупці (Крим) відкрився новий автозаправний комплекс «ОККО», який використовуватиме у своїй роботі сонячну енергію. На даху АЗК змонтовано  геліосистему із 4 колекторів, за допомогою якої обігріватимуть приміщення операторної й магазину.

Сонячний колектор  вловлює проміння завдяки  особливій конструкції  з вакуумних трубок (вона здатна поглинати до 96-98%  сонячного тепла), а потім з допомогою теплоносія енергія передається в резервуар з водою, яка й нагрівається до заданої температури. Відтак  цю воду можна використовувати в побуті. Самі ж колектори встановлюються на даху АЗК з урахуванням оптимальної експозиції (північ-південь) і кута нахилу. Функціонуватимуть вони у будь-яку пору року, проте з найвищою продуктивністю - упродовж весни-осені, коли інтенсивність сонячного випромінювання найвища. В Алупці, за статистикою, спостерігається більш як 250 сонячних днів на рік.

Окупність геліосистеми залежатиме від того, як змінюватимуться тарифи на електричну енергію в Україні, але за попередніми розрахунками вона не мала б перевищити 5 років. При цьому пілотний проект в Алупці має показати перспективність встановлення таких сонячних колекторів на інших АЗК «ОККО», які будуватимуться в майбутньому, особливо на півдні України.  Інженерні фахівці компанії планують підрахувати й доцільність доукомплектування геліосистемами  введених раніше в експлуатацію автозаправних комплексів, хоч на діючих заправках зробити це складніше, оскільки доведеться здійснювати реконструкцію інженерних комунікацій.

Запуск в експлуатацію геліосистеми на АЗК в Алупці став черговим кроком мережі «ОККО» у сфері активного використання у своїй діяльності альтернативної енергетики. Як уже повідомлялося, 29 жовтня «ОККО» відкрила у Києві  перший в Україні пункт підзарядки електромобілів, а 5 листопада  поблизу Львова запрацював  новий трасовий  комплекс «ОККО», який обігріватиметься з допомогою теплового насоса,  чия робота базується на різниці температур у грунті.

Поділитись