Мережа ОККО відкрила найвищий автозаправний комплекс в Україні
10.07.2018

Мережа ОККО відкрила найвищий автозаправний комплекс в Україні

У Києві на перетині вулиць Лугової та Богатирської (Оболонь) мережа ОККО відкрила найвищий в Україні 2-рівневий автозаправний комплекс з 3-поверховою будівлею операторної. Загальна висота приміщень сягає 13 метрів. Це стало можливим завдяки сміливому архітектурному рішенню та вдалому розташуванню АЗК. Об’єкт розміщується на кількох рівнях у центрі великої транспортної розв’язки й одночасно обслуговує дві магістральні автомобільні дороги, які перетинаються на різній висоті.

На нижньому рівні заправитися можуть авто, які рухаються по вулиці Богатирській у бік центру Києва з Великої Кільцевої та вишгородського напрямку. По верхньому – вулиця Лугова – зручно заїжджати тим, хто прямує на Оболонь з боку Виноградаря чи Мінського масиву. «Компанія зуміла спроектувати об’єкт таким чином, щоб не змінювати існуючу схему руху навколо цієї ділянки та забезпечити при цьому водіям  максимально зручний і безпечний заїзд на територію комплексу, – розповідає директор департаменту розвитку мережі АЗК ОККО Назар Турхан. – Враховуючи обмеженість території й конструктивні особливості об’єкта, у процесі будівництва ми застосували низку європейських інноваційних технологій, зокрема метод «стіна в грунті» для зведення основної підпірної стіни комплексу».

На кожному з двох рівнів АЗК працюють магазини та кафе, а проміжний поверх між ними задіяно під офісні приміщення. Загалом площа внутрішніх приміщень нового АЗК складає понад 700 квадратних метрів. На кожному з двох рівнів АЗК працює по 5 паливно-роздавальних колонок, одна з яких – для відпуску скрапленого газу, тому одночасно він може обслуговувати 10 водіїв. Автозаправний комплекс облаштовано з дотриманням норм безбар’єрності, щоб вільний доступ до всіх сервісів мали в тому числі й люди з особливими потребами.

Новий АЗК активно використовуватиме у своїй роботі сонячну енергію. На двох навісах над зонами паливно-роздавальних колонок і на даху операторної розміщено 100 сонцевловлювальних панелей загальною потужністю 27 кВт. Цього вистачає, щоб на 25% забезпечити потреби АЗК в електроенергії. 

Крім того, у складі комплексу працює й 3 сонячних колектори, чия робота дає змогу упродовж усього теплого сезону (квітень-вересень) на 100% покривати потреби АЗК у гарячій воді. У майбутньому вироблену тут електроенергію планується продавати на енергоринку за «зеленим тарифом».

АЗК на перетині Богатирської і Лугової став 33-ім автозаправним комплексом ОККО у Києві та 57-им у Київському регіоні.

Поділитись