Мережа «ОККО» визначила кращих бариста на своїх АЗК у відповідності до світових стандартів
25.10.2016

Мережа «ОККО» визначила кращих бариста на своїх АЗК у відповідності до світових стандартів

21 жовтня у Києві відбувся V ювілейний чемпіонат бариста серед працівників ресторанів та кафе мережі «ОККО». Цього разу він проходив у форматі, максимально близькому до світових професійних змагань майстрів із приготування кави. До складу журі були запрошені сертифіковані кавові експерти та судді національних чемпіонатів. Переможниця змагання – Олександра Вахрамеєва, яка працює в ресторані A la minute в Харківській області (с. Коротич) – отримала право представити мережу смачних заправок «ОККО» на Всеукраїнському чемпіонаті бариста.

Щомісяця майже 2 мільйони гостей заїжджають на «ОККО» за бадьорістю та насолодою від ароматної кави. Щоб максимально задовольняти найвибагливіші смаки, всі види кави в ресторанах та кафе мережі готуються виключно зі 100% арабіки та натурального молока із використанням сучасних високопрофесійних кавомашин. Водночас компанія з кожним роком дедалі більше уваги приділяє розвитку кавової культури серед своїх працівників.

«У переможниці конкурсу вдався неймовірний авторський напій, в якому справді відчувався аромат свіжозрізаних троянд. Це було надзвичайно смачно. Навіть на національних чемпіонатах бариста нечасто зустрінеш напої з таким виразним смаком», – поділилася враженнями головний суддя змагань Олена Середа, неодноразовий переможець та сертифікований суддя національних чемпіонатів бариста. Окрім неї майстерність кращих бариста мережі «ОККО» визначали ще 4 сенсорних судді (оцінюють смак та вигляд напою) та 2 технічних (оцінюють техніку приготування).

Усього до фіналу чемпіонату потрапили 9 учасниць з різних регіонів України, які пройшли попередній відбір і продемонстрували найкращі вміння. Під час виступу учасник мав приготувати для суддів 12 напоїв (4 еспресо, 4 молочних напої та 4 авторські безалкогольні коктейлі). Крім того, в процесі приготування напоїв необхідно було представити себе та свою каву. І на все це відводилося лише 15 хвилин. В результаті оцінок суддівської колеги до трійки призерів увійшли, окрім Олександри Вахрамеєвої, Вікторія Нечай із Сарн (Рівненська область) та Аліна Жижка з Пирятина (Полтавська область).

«Ще 5 років тому ми зробили особливу ставку на розвиток кавової культури всередині компанії та започаткували проведення внутрішнього чемпіонату бариста. До нас цього ніхто раніше не робив. І виступи фіналістів цьогорічного відбору вкотре підтверджують правильність прийнятого рішення, – зазначив директор ресторанів та кафе мережі АЗК «ОККО» Андрій Янчук. – Адже в тому числі завдяки нашим бариста на каву їдуть не до кав’ярні, а на «ОККО». І залучення таких авторитетних суддів додало нашому чемпіонату ще більшої вимогливості та професійності. Проводячи ці змагання, наша мережа вкотре підтверджує звання дійсно смачної заправки».  

Поділитись