Мережа «ОККО» встановила 5 нових контейнерів для збору вживаних речей
24.02.2017

Мережа «ОККО» встановила 5 нових контейнерів для збору вживаних речей

Упродовж лютого на АЗК мережі «ОККО» було встановлено ще 5 контейнерів, де можна залишити вживані речі для малозабезпечених людей. Два з них з’явилися у Львові на заправках за адресами: вул. Наукова, 2А та  вул. Симона Петлюри,1; ще два у Харкові – Московський проспект,140-А і вул. Клочківська, 44; а також один у Дніпрі – вул. Робоча, 84. Загалом тепер у мережі функціонуватиме 16 контейнерів для збору речей у 5 містах: Києві, Львові, Одесі, Дніпрі та Харкові.

Вживані одяг, взуття, постіль, книги, посуд, які гості мережі «ОККО» залишають у спеціальних контейнерах, є суттєвою допомогою для малозабезпечених. Небайдужі українці це розуміють і все активніше діляться речами з тими, хто цього потребує. Так, у 2016 році у контейнерах на «ОККО» було зібрано понад 100 тонн речей – вдвічі більше, ніж за попередній рік.

Залишати вживані речі на заправці дуже зручно для багатьох водіїв, оскільки це дає змогу зробити добру справу, не витрачаючи дорогоцінний час. На території АЗК контейнери знаходяться під постійним наглядом. А їх сортуванням і розподілом займаються благодійні громадські організації, з якими мережа «ОККО» налагодила партнерство. Наприклад, у Львові, де контейнери наповнюються найактивніше, цим займається спільнота «Емаус-Оселя», основним видом діяльності якої є організація життя та праці безпритульних осіб. Перший спільний з організацією контейнер для збору речей було встановлено на АЗК «ОККО» ще у 2014 році.

«Така ініціатива дозволяє дати друге життя речам, які вже не потрібні власникам, а можуть ще послужити людям бідним і безпритульним. Ваші речі дбайливо сортуються і повторно використовуються. Це не лише соціальна, а й екологічна робота, – зазначає соціальний працівник спільноти «Емаус-Оселя» Оля Біянська. – Для нас важливо й те, щоб контейнери не нищили та не грабували, а це можна забезпечити, якщо  вони знаходяться на територіях, які перебувають під постійним наглядом чи охороною, як, наприклад, на АЗК».

У Києві партнерами «ОККО» є дві громадські організації – «Україна без меж» і «Відповідальні громадяни», в Одесі – «Добрий самарянин», у Дніпрі – благодійний фонд «Допомагаємо», а в Харкові – «Карітас-Україна». 

Київські волонтерські об’єднання відправляють відібрані з контейнерів речі переважно на Донбас, у підконтрольні Україні райони. Зокрема, минулого року речова допомога була передана малозабезпеченим студентам із Красногорівки, дітям з Лисичанського соціально-реабілітаційного центру та Дитячого центру соціально-психологічної реабілітації у Краматорську, найменш забезпеченим родинам у місті Майорськ та мешканцям інших розташованих поблизу лінії розмежування сіл і містечок, які втратили роботу чи житло внаслідок бойових дій. У Дніпрі фонд «Допомагаємо» передає частину речей у місцевий геріатричний пансіонат, а частину розподіляє серед малозабезпечених сімей. В Одесі ГО «Добрий самарянин» уже другий рік реалізує проект «Друге життя ваших речей». Вживані речі одеські волонтери розподіляють серед вимушених переселенців, а також відправляють в інтернати та притулки свого регіону.

«Збір вживаних речей на заправках – це чудовий приклад партнерства відповідального бізнесу, волонтерських організацій і звичайних людей, чиї об’єднані зусилля допомагають полегшити життя багатьом українцям, – каже менеджер зі сталого розвитку мережі АЗК «ОККО» Анна Тиховська. – Така співпраця краще за будь-які слова пропагує в українському суспільстві ідеї солідарності та взаємодопомоги, а отже робить його більш чуйним і гуманним».

Адреси всіх 16 АЗК «ОККО» зі встановленими контейнерами для вживаних речей: 

 • Київ, просп. Героїв Сталінграду, 1-А             
 • Київ, вул. Дніпровська Набережна, 8               
 • Київ, просп. Броварський, 20-З                     
 • Київ, просп. Леся Курбаса, 2-Ж         
 • Київ, просп. Генерала Ватутіна, 2-А   
 • Львів, вул. Ю. Липи, 12                      
 • Львів, вул. Дж. Вашингтона, 12          
 • Львів, вул. Наукова, 2А
 • Львів, вул. Симона Петлюри,1             
 • Одеса, вул. Краснова, 3-Б                 
 • Одеса, вул. Балківська, 115              
 • Дніпро, вул. Робоча, 84
 • Дніпро, вул. Панікахи, 31-Г                
 • Дніпро, вул. Калинова, 87-Л
 • Харьків, пр. Московський,140-А
 • Харьків, вул. Клочківська,44

 

Також переглянути адресу найближчого АЗК з контейнером можна на сайті

Поділитись