Мережа заправних станцій "ОККО" виступила офіційним спонсором фестивалю "КіноЛев" у Львові
21.08.2008

Мережа заправних станцій "ОККО" виступила офіційним спонсором фестивалю "КіноЛев" у Львові

Сьогодні, 21 серпня, у Львові розпочався ІІІ Міжнародний фестиваль незалежного кіно "КіноЛев 2008". Урочистим відкриттям фестивалю буде кіноакадемія у театрі ім. Марії Заньковецької. Як поінформував арт-директор та засновник фестивалю Олесь Дзиндра, цього року виповнюється 100 років українському ігровому кіно. Тому під час кіноакадемії демонструватимуть "німу класику" - фільм "Людина з кіноапаратом" Дзиґи Вертова, в музичному супроводі Львівського симфонічного оркестру.

Демонстрація фільмів відбуватиметься на основній площадці фестивалю у Саду Бернарденгарден о 21.30 з 21 по 24 серпя, а також у театрі Л. Курбаса та театрі "Воскресіння". На "терасі" з північної сторони Ратуші відбуватиметься "АніЛев" - демонстрація анімаційних стрічок.

У п’ятницю і суботу дитяча студія мультиплікації "Червоний собака" проводитиме майстер-класи створення анімації "Вхопити Міккі Мауса". Новостворені мультфільми увечері демонструватимуться.

Ще однією особливістю цьогорічного фестивалю є якісна підбірка стрічок ретроспективного показу, об’єднаних назвою "Україна очима світу". Глядачі зможуть побачити стрічку "Галичина - земля дилем" Ольги Онишко (США), "Імпорт-Експорт" Ульріха Сайда (Австрія), "La Zona" Карлоса Родрігеса (Іспанія), "Незнайомка" Джузеппе Торнаторе (Італія), "Англійський хірург" Джефрі Сміта (Великобританія), "Танець" Роксі Тодорович (США).

У суботу, 23 серпня, організатори фестивалю сподіваються встановити нову точку відліку кіно у Львові - у Центрі Міської історії Центрально-Східної Європи відбудеться круглий стіл "Бізнес-Влада-Кіно, перспективи кіноіндустрії в Україні". О.Дзиндра зазначив, що сподівається на "серйозну розмову, і прийняття у підсумку декларації".

Загалом для участі в фестивалі було заявлено 422 фільми з 31 країни. Відібрані для участі у фестивалі 106 фільмів із 22 країн. "КіноЛев" своєю програмою зможе заявити цього року про себе як про повноцінний фестиваль, на якому демонструють анімаційне, експериментальне, документальне й ігрове кіно короткого й повного формату.

Програма фестивалю

 

Поділитись