Мобільні лабораторії TFC: 10 років безкомпромісного контролю якості пального
30.08.2016

Мобільні лабораторії TFC: 10 років безкомпромісного контролю якості пального

У серпні 2006 року на дороги України виїхала перша мобільна лабораторія контролю якості нафтопродуктів TFC. Сьогодні оперативне дослідження пального регулярно проводять вже 4 таких лабораторії, обладнані сучасними експрес-аналізаторами, які дозволяють здійснювати перевірки безпосередньо на АЗК та нафтотерміналах у будь-якій точці України.

За 10 років роботи мобільні лабораторії здійснили 14 тисяч перевірок пального на заправках, відібрали та проаналізували 73 тисячі проб нафтопродуктів. Загалом вони проїхали понад 2,2 мільйона кілометрів – цього б вистачило, наприклад, щоб 55 разів об’їхати навколо землі по екватору.

Мобільні лабораторії разом зі стаціонарними структурно входять до складу Центру паливних випробувань TFC – сучасної бази, котра окрім мережі АЗК «ОККО» обслуговує й інших зовнішніх клієнтів. У 2013 році всі лабораторії пройшли акредитацію за європейським стандартом ISO/IEC 17025:2006 «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій».

В забезпечення діяльності мобільних лабораторій за 10 років вкладено понад 25 мільйонів гривень. Завдяки чому вони укомплектовані найсучаснішими приладами, аналогів багатьох із яких немає в Україні. Для прикладу, експрес-аналізатори Eraspec, що здатні упродовж 10-15 хвилин перевірити бензин за 18 параметрами, дизельне пальне – за 5 параметрами. Крім того, у складі лабораторій працюють аналізатори температури спалаху ДП в закритому тиглі (марки Eraflash)  і граничної температури фільтрованості дизпального (марки Koehler), аналізатори сірки, які мають можливість вимірювати вміст сірки в нафтопродуктах згідно з вимогами стандартів Євро-4 і Євро-5, та інше обладнання. Щоб  уникнути будь-яких збоїв у роботі цієї техніки, максимально адаптувати її до функціонування у пересувних умовах, в машинах встановлено антивібраційні подушки, системи кондиціонування та витяжки.

Восени 2015 року мобільні лабораторії стали учасниками унікальної акції від мережі «ОККО» – у 8 містах України на 77 АЗК були проведені публічні експрес-тести пального для всіх бажаючих автомобілістів. Працівники лабораторій  не тільки безкоштовно перевіряли нафтопродукти, а й інформували гостей АЗК, як кожен із перевірених показників впливає на роботу механізмів автомобіля, на навколишнє середовище, на здоров’я людини тощо.

«Мобільні лабораторії є важливою ланкою в багатоступеневій системі контролю якості пального наших клієнтів, серед яких – мережа АЗК «ОККО» з її 400 заправками. І за 10 років вони зробили значний внесок у формування репутації бренду, у довіру до нього, – коментує керівник  Центру паливних випробувань TFC Алла Сидорович. –  Адже якщо компанія постійно вкладає кошти в контроль якості пального, завозить тільки імпортні нафтопродукти найвищих європейських стандартів і ретельно стежить за усіма процесами – від зберігання й транспортування до відпуску пального - водії це, безумовно, помічають і цінують». 

Поділитись