На АЗК «ОККО» у Львові встановлено контейнер для збору вживаних речей
08.01.2014

На АЗК «ОККО» у Львові встановлено контейнер для збору вживаних речей

Із січня 2014 року на АЗК «ОККО», що по вул. Дж. Вашингтона, 12, у Львові, встановлено контейнер для збору благочинних пожертв. До нього можна приносити вживаний, непотрібний одяг, взуття та книги, які підуть на потреби малозабезпечених, багатодітних сімей, благодійних організацій.   

Ініціатором проекту виступила громадська організація «Оселя», фінансування надав Фонд Генрі Ноуена. Це один з перших таких контейнерів в Україні.  Олеся Саноцька, голова організації «Оселя», розповідає: «Такі проекти діють майже у всіх країнах Європи, хоч би в сусідній Польщі. Якщо проїхатися, то там на кожному кроці стоять контейнери не тільки для сортування сміття, але й для одягу. Якщо людина не викидає речі, які можуть знадобитися комусь іншому, - це є ознакою культури громади. У наш час, в Україні, дуже багато бідних людей і ми чекаємо гуманітарної допомоги з інших країн. І ми подумали, хіба не можемо самі собі допомогти?»

«Такі контейнери дуже потрібні в містах і ми сподіваємося, що ініціативу «Оселі» підтримають інші громадські організації в Україні – розповідає менеджер з КСВ «Концерну Галнафтогаз» Ірина Миронова. – Наша компанія має успішний досвід збору речей для «Оселі» в офісі, ця програма діє у нашій компанії вже другий рік поспіль. І ми вважаємо, що такий проект матиме успіх і повинен розвиватися».

Пожертвувавши речі для «Оселі» або підтримавши благочинні крамнички цієї організації, кожен з нас може допомогти:

- 25 колишнім безхатченкам, які тепер живуть і працюють в спільноті;
- 150 бездомним, котрі кожного тижня отримують гарячі обіди біля Порохової вежі у Львові;
- 10-15 особам, котрі щотижня отримують санітарно-гігієнічні послуги та чистий одяг в осередку підтримки бездомних;
- 300 бездомним, для яких «Оселя» організовує Різдвяні вечері та Великодні сніданки;
- десяткам малозабезпечених сімей Львова.

Поділитись