На АЗК «ОККО» впроваджують новітні енергоощадні технології
06.11.2012

На АЗК «ОККО» впроваджують новітні енергоощадні технології

5 листопада у мережі «ОККО» відкрився новий трасовий автозаправний комплекс у селі Рясна-Руська поблизу Львова. Його особливістю є те, що для обігріву чи кондиціонування магазину на АЗК, а також для забезпечення заправного комплексу гарячою водою використовується спеціальний тепловий насос марки Heliotherm, чия дія базується на тому, що він відбирає температуру з глибинних пластів грунту й перетворює її в теплову енергію.

Зокрема, на АЗК у Рясній-Руській пробурено 10 свердловин, кожна 84 метри завглибшки, в які опущено спеціальні зонди для відбору тепла грунту. Насос сконструйований таким чином, що взимку здатен обігрівати приміщення, а влітку навпаки – охолоджувати його. При цьому він споживає на 75% електроенергії менше, аніж потрібно було б використати на обігрів чи кондиціонування традиційним способом.

Впроваджений на АЗК у Рясній-Руській проект став ще одним елементом стратегії Go green, якої мережа «ОККО» цілеспрямовано дотримується упродовж останніх років. Ця стратегія передбачає дбайливе ставлення до навколишнього середовища й ощадне використання природних ресурсів. Дотримуючись такого курсу, мережа АЗК «ОККО» постійно здійснює модернізацію нафтобазового господарства, практикує заміну звичайного освітлення на світлодіодне, збір вторинної сировини, впровадження енергоощадного обладнання.

Ще однією особливістю цього АЗК є те, що на ньому встановлено аж 4 швидкісних колонки для заправки дизпальним великотоннажного транспорту. Ще 4 ПРК працюють у стандартному режимі, відпускаючи клієнтам бензини Pulls 95, А-95 Євро, А-92, дизельне пальне Pulls Diesel і ДП Євро. Окрім того, на АЗК встановлено газовий модуль, працює ресторан A la minute, кафе Hot-Cafe, магазин, паркінг для  вантажівок. Комплекс побудовано з дотриманням вимог безбар’єрності, - тут, зокрема, облаштовано пандуси, окремий санвузол для інвалідів на візках,-  щоб люди з особливими потребами могли повною мірою скористатися сервісами мережі АЗК «ОККО».

Поділитись