На київських заправках порушень не виявили лише на «ОККО» - результати незалежної перевірки
26.11.2014

На київських заправках порушень не виявили лише на «ОККО» - результати незалежної перевірки

26 листопада Спілка споживачів України оголосила результати незалежного моніторингу якості нафтопродуктів за результатами перевірки 9 великих автозаправних мереж у Києві. Із усіх перевірених брендів тільки на АЗК «ОККО», як зазначили ініціатори перевірки, і документальне оформлення, і якість нафтопродуктів відповідали усім вимогам законодавства.

Натомість у 8 із 9 паливних операторів зафіксовано порушення у маркуванні пального в товарних чеках, у 3 - виявлено на заправках протерміновані чи оформленні з порушеннями Техрегламенту сертифікати й паспорти якості на пальне, у 4 – нафтопродукти за якісними показниками не відповідали національним стандартам.

Під час дослідження представники Спілки споживачів України взяли проби на АЗС 9 мереж: ОККО, Shell, Лукойл, КЛО, БРСМ-Нафта, WOG, Socar, ANP, Талісман. Перевіряли бензин А-95, в т. ч. і преміальних марок, а також дизпаливо. За словами активістів, загалом вони відібрали 78 проб 26 видів пального. До участі у перевірці були залучені фахівці державного науково-дослідного інституту нафтопереробної промисловості МАСМА. Лабораторний аналіз проб здійснювався у двох акредитованих лабораторіях -  компанії «Інспекторат Україна” і Випробувального центру ПАТ «Укртатнафта».

«В Україні необхідно створити незалежну систему моніторингу якості нафтопродуктів на основі європейських стандартів як ефективний інструмент регулювання ринку, - зазначив заступник голови Спілки споживачів України Олег Цільвік, презентуючи результати перевірки АЗС на «круглому столі» в Києві 26 листопада. – Нині у нас нема незалежного джерела інформації про якість нафтопродуктів на ринку, що позбавляє споживача можливості робити усвідомлений вибір».

Поділитись