На конкурсі КСВ-кейсів «Концерн Галнафтогаз» здобув нагороду за корпоративну дитячу кімнату
15.12.2016

На конкурсі КСВ-кейсів «Концерн Галнафтогаз» здобув нагороду за корпоративну дитячу кімнату

«Концерн Галнафтогаз» (мережа АЗК «ОККО») був визнаний одним із переможців Всеукраїнського конкурсу кейсів корпоративної соціальної відповідальності завдяки проекту з облаштування дитячої кімнати в центральному офісі у Львові. Цей проект був публічно представлений 12 грудня на щорічній Національній конференції «Бізнес, що змінює країну» й отримав нагороду за вклад у досягнення гендерної рівності.

Організатором конференції та конкурсу кейсів виступив Центр «Розвиток КСВ». Проекти учасників оцінювало журі, до складу якого увійшли авторитетні міжнародні експерти. Загалом в конкурсі взяло участь 46 КСВ-кейсів від українських компаній, 14 з яких отримали відзнаки у різних номінаціях.

Як зазначила у своєму виступі на конференції менеджер зі сталого розвитку «Концерну Галнафтогаз» Анна Тиховська, практика відкриття корпоративних дитячих кімнат широко розповсюджена в країнах Євросоюзу і США, але майже не застосовується в Україні. Хоча таке рішення мотивує багатьох людей – насамперед, матерів, котрі працюють, – до ефективнішої роботи, дозволяє їм краще поєднувати професійні обов’язки та сімейні цінності. Важливо зазначити, що й сама ініціатива відкриття дитячої кімнати вийшла від однієї з працівниць компанії, молодої мами. Провівши внутрішнє опитування, в компанії зрозуміли, що зацікавлені у такому проекті й багато інших батьків.

За останні три роки гендерний склад працівників у мережі «ОККО» істотно змінився. Зокрема, частка жінок у період з 2013 по 2015 рік зросла з 41% до 54%, а саме їм частіше доводиться поєднувати роботу з доглядом за дітьми. Тому функціонування корпоративної дитячої кімнати є дієвим інструментом забезпечення рівних можливостей кар’єрного росту та професійного розвитку для усіх співробітників компанії, незалежно від гендерної приналежності.

У результаті в квітні 2016 року у Львові в центральному офісі компанії було відкрито корпоративну дитячу кімнату, де працівники можуть упродовж робочого дня залишати своїх дітей віком від 3 до 12 років під наглядом вихователя. За період з квітня по жовтень 2016 року її відвідували майже 200 дітей. Найчастіше послугами дитячої кімнати користувалися у літній період та в час канікул.

Приміщення дитячої кімнати розділене на 2 зони, які облаштовано з урахуванням потреб дітей різного віку: навчальну – з партами та книжками, а також  ігрову –  з  розвиваючими настільними іграми. Вихователь доглядає за молодшими дітьми та допомагає школярам робити уроки. Поряд на поверсі облаштовано окремий дитячий санвузол. При вході в кімнату встановлено полички для змінного взуття.

«Для компанії дитяча кімната – це повноцінний елемент корпоративної культури, в якій створюються всі необхідні умови для комфортної та ефективної роботи співробітників. Ми раді бачити, що проект «живе»: співробітники приводять діток, розуміючи, що це дійсно зручно. А ми як компанія створюємо всі необхідні умови, щоб дітям було цікаво і весело проводити час поряд з батьками», - коментує директор «Концерну Галнафтогаз» Назар Купибіда.

Поділитись