На запорізьких АЗК «ОККО» збирають пластик
07.07.2015

На запорізьких АЗК «ОККО» збирають пластик

Мережа АЗК «ОККО» встановила на 5 своїх АЗК в Запоріжжі контейнери для збору використаного пластику (поліетилену, ПЕТ-пляшок). Раніше збір такої вторсировини в мережі «ОККО» було налагоджено на Закарпатті, де є вже 18 контейнерів, і в Івано-Франківську (7 контейнерів). Перелік АЗК «ОККО», де збирають використаний пластик, міститься за цим посиланням.
 «Передаючи на переробку використаний пластик ми зберігаємо ресурси й запобігаємо забрудненню довкілля, -  розповідає керівник відділу охорони навколишнього середовища мережі «ОККО» Андрій Осадців. – Ми хочемо, щоб такі контейнери стояли на всіх АЗК «ОККО», але, як виявилося, нелегко знайти підрядників, готових братися за вивезення і переробку таких відходів навіть у межах однієї області». В Запоріжжі таким підрядником стало ПАТ «Запоріжжявторресурси».
Мережа АЗК «ОККО» ще у 2008 році приєдналася до глобальної ініціативи  Go green, метою якої є ощадне ставлення до ресурсів планети. Сьогодні в рамках цієї ініціативи налагоджено збір макулатури у центральному офісі та всіх регіональних підрозділах компанії, розпочато збір використаного пластику і скла. Зокрема, у 2014 році в мережі АЗК «ОККО» було зібрано понад 54 тонни макулатури і 1082 кілограми пластикових відходів.


Для довідки:
У природі пластик починає розкладатися лише через 450 років, а після цього процес триває ще 50-80 років, тому набагато доцільніше використовувати його повторно. Адже пластик - це універсальний матеріал, який можна переробляти неодноразово. Вторинній переробці підлягають пляшки від напоїв, побутової хімії, харчових продуктів, не підлягають - пластиковий посуд, пластикові одноразові пакети.
Сьогодні у світі щорічно виготовляється приблизно 30 мільярдів пластикових пляшок. На кожен такий мільярд необхідно 90 мільйонів літрів нафти. Натомість 1 тонна переробленого пластику економить 750 кілограмів нафти. Утилізація однієї пластикової пляшки вивільняє енергію, достатню для того, щоб запалити лампочку на 60 Вт і протримати її ввімкненою протягом 6 хвилин.

Поділитись